Mieszanka farb = idealny kolor ?

Zdecydowałaś się na zmianę koloru, ale nie wiesz, czy można mieszać ze sobą 2 farby tej samej firmy? Sprawdź nasze porady!

Mieszanka farb = idealny kolor ?

Mieszanka farb = idealny kolor ?


Myślę sobie czasem jak ciekawym doświadczeniem byłoby usłyszeć, co myślą kobiety stojące przed sklepową półką, zanim dokonają wyboru farby, która w założeniu ma dodać im świeżości, blasku i dobrego samopoczucia. Za ciemna, ta z kolei za jasna, może trochę za dużo w niej czerwieni albo całkowicie mdła. Czy mam rację?

Pracując w salonie przy koloryzacjach na farbach pewnej firmy, nie wyobrażam sobie momentu, w którym miałbym nakładać kolory jak leci i nie mieszać różnych odcieni!
Właśnie dzięki mieszankom, jakie jestem w stanie uzyskać, udaje się dopasować kolor do każdej klientki indywidualnie. W mojej palecie kolorów mam również do dyspozycji tak zwane miksy, które dają mi możliwość uintensywniania kolorów farb lub ich neutralizowania – to świetna zabawa, do której zachęcam.

Jednak różnica pomiędzy koloryzacją u profesjonalisty, a domową jest zasadnicza – stoi za nią wiedza, doświadczenie i rozwiązania techniczne, których brak w przypadku farby ze sklepu. To nie znaczy, że zabawa mieszaniem kolorów w domu jest zabroniona. Mam kilka klientek, które same doszły w tym do perfekcji i już nie koloryzują włosów, używając tylko jednego odcienia.
Jeśli chodzi o mieszanie farb, to zdecydowanie muszą one być z tej samej firmy, ponieważ skład chemiczny jednej może zbyt daleko odbiegać od drugiej, co może nawet doprowadzić do wyeliminowania niektórych właściwości produktów, na które jako klientka będziesz nastawiona.

Jeśli po przeczytaniu tej porady któraś z Was nabierze ochoty na stworzenie własnego, niepowtarzalnego koloru włosów, zwracam uwagę na to, żeby bardzo jasnych blondów nie mieszać z innymi odcieniami poniżej koloru JASNY BLOND. Chodzi tu o farby mocno rozjaśniające. Nawet niewielka ilość koloru ciemniejszego niż jasny blond może przybrudzić odcień na tyle, że nie będziesz zadowolona. Podsumuję: bardzo jasne blondy do bardzo jasnych blondów. Reszta to dowolność w zależności od potrzeb.

Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpgEkspert MilionKobiet.pl

Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 09.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×