MNIEJ CZY WIĘCEJ, czyli ile kosmetyku potrzebuje twoja skóra

Codziennie bierzesz prysznic, wcierasz w skórę kremy. Malujesz się, perfumujesz. Wszystko po to, by dobrze się czuć i wyglądać. Ale czy na pewno robisz to tak, jak trzeba? Sprawdź, czy urodowy system miar i wag nie ma przed tobą tajemnic.

MNIEJ CZY WIĘCEJ, czyli ile kosmetyku potrzebuje twoja skóra

W sprawach urody każda z nas jest ekspertką. A przynajmniej tak nam się wydaje, dopóki nie pojawią się jakieś nieprzewidziane problemy, choćby piekące uczulenie na twarzy. Dokładając warstwę podkładu, by zamaskować zaczerwienioną cerę, zaczynasz gorączkowo szukać odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego mam takiego pecha?". Rozwiązanie zagadki mogłoby cię zaskoczyć. Bo powodem pielęgnacyjnych kryzysów bywa przeważnie nasza niefrasobliwość lub nadgorliwość. Wystarczy, że nieco zmienisz podejście do pielęgnacji oraz związane z tym zwyczaje, a w przyszłości będziesz mogła zapobiec urodowym wpadkom i lepiej zadbać o własną kieszeń! Przekonamy cię, że nie ma sensu używać zbyt wielu kremów naraz ani nakładać kosmetyków bez umiaru. Mniej czasami znaczy więcej lub – przynajmniej – lepiej.


TWARZ LUBI STAŁOŚĆMNIEJ CZY WIĘCEJ, czyli ile kosmetyku potrzebuje twoja skóra
Od jej wyglądu zależy twoje samopoczucie. Dlatego podczas domowych zabiegów to zwykle ona jest najbardziej faworyzowaną częścią ciała. Czasem jednak troszczymy się o nią nadmiernie.

Wykorzystaj do końca, potem użyj innego
Niestety, zbyt często ulegamy pokusie i zmieniamy preparat (na dzień lub na noc), nim zużyjemy napoczęty słoiczek. Albo stosujemy kilka kremów na przemian. Wzrasta wtedy ryzyko uczuleń. Trudno też ocenić, jak działa dany krem, bo efekt kremowej kuracji uwidacznia się dopiero po dwóch miesiącach. Lepiej więc zachować pielęgnacyjny umiar. Sięgaj po nowy kosmetyk dopiero wtedy, gdy zużyjesz poprzedni. Zyskają na tym twoja cera i portfel.

Jakiego produktu potrzebujesz
O tym, że krem na dzień z filtrem jest sojusznikiem urody, wiedzą już nastolatki. Młoda cera nie wymaga wspomagania składnikami aktywnymi, ale ochrony przed promieniowaniem UV. Cera dojrzała zaś oprócz kremu na dzień potrzebuje odżywczego kosmetyku na noc.

Głaszcz skórę, zamiast ją rozciągać
Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż nałożenie kremu na twarz. Jednak przy tej czynności łatwo zgrzeszyć nadgorliwością. Wiele z nas zbyt mocno rozsmarowuje kosmetyk, sądząc, iż dzięki temu głębiej się wchłonie. W rezultacie niepotrzebnie rozciągana jest skóra. Jeśli zrobisz to raz czy dwa, nic się nie stanie. Ale gdy postępujesz tak co dzień, możesz skórze zaszkodzić. Niedużą ilość kosmetyku powinnaś nałożyć na dłoń. Ogrzany jej ciepłem bez trudu wniknie w cerę. Lekko, jakby głaszcząc skórę, rozprowadzaj preparat od środka twarzy w kierunku skroni. Smarując czoło, wmasuj krem aż do granicy z włosami. Nakładaj tyle kosmetyku, ile skóra jest w stanie wchłonąć. Jeśli po aplikacji krem się wałkuje na twarzy, oznacza to, że przesadziłaś z jego ilością.

Dawkuj urodę
Najłatwiej odmierzyć potrzebną dawkę kosmetyku, jeśli jego opakowanie ma dozownik. Ale popularny słoiczek też się sprawdzi, jeżeli będziesz nabierać krem oszczędnie.Dodał(a): Redakcja , Wtorek 24.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
aNuLa
jesli chodzi o pędzel to jaki najlepszy do pudru? bo wsumie dużo słysze że syntetyczny a ja używam naturalnego z włosia kozła z donegala i dobrze mi sie nim nakłada o taki http://www.donegal.com.pl/162-pedzle wiec sadze że i tym i tym dobrze.
Dodano: 2011-10-16 23:46:22 Zgłoś nadużycie
agatafiolek
Konkurs! Podaruj Mamie piękno od Nantes! Dzisiaj ostatni dzień konkursu. Jeszcze macie szanse wygrać wspaniałe zestawy kosmetyków. Do dzieła!
Dodano: 2011-05-27 12:39:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×