Mydła do cery naczynkowej

Czy możesz myć twarz mydłem, jeśli masz cerę naczynkową? Oczywiście, ale nie każdym!

mydlo-do-cery-naczynkowej.jpgCera naczynkowa jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Możemy o niej mówić wtedy, gdy na twarzy, szyi lub dekolcie pojawiają się widoczne rozszerzone naczynka krwionośne, przypominające cieniutkie niteczki lub pajączki (teleangiektazje). Takie defekty mogą pojawić się przy każdym rodzaju cery, ale najczęściej problem ten dotyka osoby z cerą wrażliwą.  

 Zobacz także: Peelingi do cery naczynkowej

Do cery naczynkowej dedykowanych jest wiele kosmetyków - kremów, maseczek, olejów. Czy można do jej codziennej pielęgnacji używać mydła? Oczywiście, ale nie każdego! Zobacz, jakie mydło możesz stosować, jeśli masz cerę naczynkową, a jakie powinnaś uważać. 

1. MYDŁO aleppo

To najlepszy wybór z możliwych! Mydło aleppo to produkt stary jak świat (może nie aż tak, ale szacuje się że znany jest już od ok. 4 tys. lat). Zalecany jest do każdego rodzaju cery, także do naczynkowej. Ma właściwości natłuszczające, nawilżające, a do tego jak to mydło - odkażające i antybakteryjne. Oryginalne mydło aleppo składa się z 4 składników: oliwy z oliwek, oleju laurowego, wody i ługu sodowego z soli morskiej. W sklepach możecie też znaleźć wersje tego mydła z rozszerzonym składem o dodatki takie jak np. olej kokosowy.

Zobacz także: Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja twarzy?


2. Mydło siarkowe

Niestety, nie udało nam się znaleźć informacji, jak na cerę naczynkową działa mydło siarkowe. Polecane jest osobom z cerą problematyczą - trądzikową i tłustą, gdyż może wysuszać cerę. Zmniejsza roszerzone pory i dobrze radzi sobie z zaskórnikami, a do tego w jego składzie są same naturalne składniki - oleje i ekstrakty. Jeśli chcesz wypróbować działanie takiego mydła, bądź ostrożna i zanim umyjesz nim całą twarz, lepiej przetestuj działanie na mniejszym fragmencie, np. na szyi.  

Zobacz także: Jakie oleje i olejki możesz stosować, jeśli masz cerę naczynkową?

3. szare MYDŁO 

Teoretycznie szare mydło można stosować do każdego rodzaju skóry, ale nie udało nam się znaleźć żadnych informacji, które by potwierdzały, że szare mydło działa cuda na cerę naczynkową. Dlatego wybór tego mydła do twarzy należy traktować trochę jak ruletkę - nie wiadomo jak zadziała na Twojej twarzy. Jest ono, co prawda, uważane za bezpieczne i naturalne, ale jeśli masz cerę wyjątkowo wrażliwą, nawet taki kosmetyk może źle na nią zadziałać. Dlatego, jeśli chcesz umyć twarz tym mydłem, zrób wcześniej próbę na szyi czy w innym mniej widocznym miejscu. 


    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 17.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×