Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy i kupujemy tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to podstawowy kobiecy kosmetyk, który jednak nie zawsze wybierany jest świadomie. Co jest najważniejsze i na co zwracać uwagę, kiedy wybieramy się po nowy tusz do rzęs?

jaką wybrać maskarę.jpg

Tusz do rzęs jest kosmetykiem, którego używa praktycznie każda kobieta. Nawet jeśli nie preferujemy mocnego makijażu, podkreślenie rzęs maskarą jest już rutynową codzienną czynnością kobiet. Dlatego tak ważnej jest, by wybrać odpowiedni i dobry tusz, który podkreśli piękno naszych oczu i twarzy. Jak to zrobić?

Kiedy idziemy do drogerii bardzo często naszym pierwszym kryterium jest cena. Oczywiście jest ona ważna, jednak na kosmetyku, który używamy praktycznie codziennie czasem nie warto zbytnio oszczędzać. Nie chodzi oczywiście o to, by sięgać od razu po najwyższą półkę jeśli niekoniecznie nas na to stać. Jednak warto, by sama cena nie była pierwszym i podstawowym kryterium wyboru naszej maskary.

Tak naprawdę najważniejsza w całym tuszu do rzęs jest szczoteczka. To ona w odpowiedni sposób nakłada maskarę na nasze rzęsy, dlatego to własnie jej kształtem i rodzajem powinnyśmy się kierować podczas wyboru odpowiedniego tuszu.

jaką wybrać maskarę.jpg

Odpowiednia szczoteczka jest najistotniejszym elementem maskary

 

Przy wyborze odpowiedniej szczoteczki ważne jest, by dobrać ją do układu naszych rzęs. Jeśli Przy kąciku wewnętrznym Twoje rzęsy są mniejsze, by dobrze je pomalować potrzebujesz szczoteczki, która przy końcu jest zwężona i zaokrąglona, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci nałożyć tusz na rzęsy, które znajdują się bliżej wewnętrznego kącika. Tak naprawdę to właśnie dzięki odpowiedniemu kształtowi szczoteczki Twoje rzęsy będą ładnie rozdzielone, podkręcone i pozbawione grudek.

Zobacz też: KOLOROWY TUSZ DO RZĘS - KIEDY GO UŻYWAĆ? 

Kolejnym czynnikiem, na który watro zwrócić uwagę podczas decydowania się na tusz jest jego kolor oraz właściwości. Tak, nie zawsze czarny musi być wyborem najlepszym. Dostępnych jest wiele maskar o różnych kolorach, a także różnych właściwościach. Odpowiednio dobrany odcień tuszu może bardzo ładnie podkreślić kolor Twojej tęczówki. Na przykład kobiety, które posiadają blond włosy oraz oczy koloru błękitnego powinny zastanowić się nad granatowym tuszem, który pięknie podkreśli ich charakter.

Zobacz też: ZALOTNE SPOJRZENIE W PARĘ CHWIL 

Zdecydowanie się na tusz o dodatkowych właściwościach, na przykład wodoodpornych, opłaci się zapewne tym paniom, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu i w pomieszczeniach, gdzie wilgotność jest duża. Decyzja o kupnie tuszu do rzęs, który jest odporny na wodę jest także związana z porą roku. Podczas zimy padający śnieg może rozmywać nasz makijaż, dlatego warto zainwestować w tusz o takich właściwościach.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 23.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dobry tusz to podstawa, i wcale nie musi kosztować majątku. U mnie bardzo dobrze sprawdza sie rimmel wonderfull ze szczoteczką rozdzielającą rzęsy, co daje efekt zagęszczenia. Rzęsy są też lepiej odżywione i bardziej błyszczące.
Dodano: 2015-01-30 22:42:25 Zgłoś nadużycie