Na czym polega "dieta" 5:2 dla skóry?

Nasza cera potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, by wyglądać dobrze i pięknie. Na czym polega "dieta" dla skóry? Czym jest tajemnicze 5:2? Zobaczcie.

zdrowa skóra.jpg

Na czym polega "dieta" 5:2 dla skóry?

Odpowiednia pielęgnacja skóry zapewnia piękny i zdrowy wygląd. Niestety, nawet delikatny makijaż pozostawia ślady i może sprawiać, że nasza skóra nie ma się dobrze.

Prawdziwa dieta 5:2 była hitem poprzedniego roku. Wiele kobiet odchudzało się jedząc przez 5 dni wszystko, a przez wybrane 2 jedynie 500 kalorii. Teraz pewne zasady tej diety postanowiono dostosować tak, by używać ich przy dbaniu o naszą cerę. 

Zobacz też: JAK ZROBIĆ IDEALNY DEMAKIJAŻ? 

Według wielu dermatologów malowanie się przez 5 dni w tygodniu i zupełny brak makijażu przez 2, może mieć bardzo pozytywne skutki dla stanu naszej cery. Eksperci twierdzą, że taki system pozwala zachować ją zdrową, piękną i sprawić, że wolniej będziemy się starzeć, a efekty widoczne są już po miesiącu.

 

- Zawsze mówię moim pacjentkom, że odpowiednia pielęgnacja skóry jest konieczna od najgłębszej warstwy. Nadużywanie makijażu bez odpowiednich przerw może przyspieszyć proces starzenia się poprzez uszkodzenia elastyny i kolagenu, co powoduje zmarszczki. - mówi dr Dr Esho, założyciel kliniki Le Beau Ideal.

Zobacz też: KIEDY MAKIJAŻ MOŻE SZKODZIĆ NASZEJ CERZE I JAK SOBIE Z TYM RADZIĆ? 

Dwudniowy detoks w ciągu całego tygodnia pomaga cerze zregenerować i odnowić komórki cery. Dzięki temu łatwiej tworzą się także nowe, które przyczyniają się do młodszego i zdrowszego wyglądu skóry, a także poprawiają jej elastyczność. 

2 dni wolne od makijażu nie są wielkim poświęceniem, a mogą przynieść naprawdę niespodziewane efekty. Zdrowa skóra to skarb, warto więc spróbować przynajmniej przez miesiąc zastosować tę zasadę w życiu i przetestować, czy faktycznie jest ona skuteczna. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 13.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Myślałam, że będzie o prawdziwej diecie na zdrową skórę, w sensie co jeść ;) A tu taka niespodzianka, o tym, żeby dwa dni w tygodniu unikać makijażu nie słyszałam, ale w sumie zazwyczaj zdarza mi się jej przestrzegać, bo w weekendy rzadko się maluję ;) Nie mniej jednak dla mnie i tak ważniejsza jest zdrowa dieta, to co dajemy skórze od środka. Witaminy z grupy A, B, D, E, cynk, miedź, krzem plus suplementy, które oprócz tych substancji mają jeszcze skrzyp polny i pokrzywę. Jak okresowo wychodzą mi jakieś wypryski, skóra jest przesuszona np. po zimie, to biorę Biosilicę max, która od razu mi pomaga. Nie wiem czy to zasługa dużej dawki witamin, czy skrzypu, ale działa ;)
Dodano: 2015-05-15 13:03:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×