Na pomoc ustom

Wiatr, mróz, suche powietrze, to wrogowie ust, przez co coraz częściej borykamy się z ich pierzchnięciem. Zobaczcie, jak w szybki sposób im pomóc.

Na pomoc ustom

Na pomoc ustom


Zjawiska atmosferyczne występujące jesienią i zimą oprócz tego, że przynoszą utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu, również naszym ustom dają się we znaki. To właśnie w tym okresie są one najczęściej spierzchnięte, co często może powodować także uczucie bólu.

Jak w szybki sposób pomóc spierzchniętym ustom?

Po pierwsze nie zapominaj o smarowaniu ich wazeliną, pomadką, czy kremem przed każdym wyjściem, a jeżeli jest taka potrzeba, także w pomieszczeniach.

Po drugie, mocno nawilżająco i odżywiająco wpłynie na nie miód, który możesz nałożyć na usta i potrzymać przez jakiś czas, następnie po prostu go zlizać.

Na pomoc ustom

Na pomoc ustom


Po trzecie, jeżeli masz chwilę, posmaruj usta kawałkiem żywego ogórka, czym je skutecznie oczyścisz i nawilżysz, następnie posmaruj je wazeliną.

Po czwarte, możesz zmieszać cukier ze śmietanką, dzięki czemu powstanie peeling, który skutecznie zetrze martwy naskórek ust.

W pielęgnacji ust, a szczególnie tych, na którym warunki atmosferyczne dały się już we znaki, sprawdzi się witamina A. Jeżeli natomiast nie wyobrażamy sobie makijażu bez szminki lub błyszczyku, to zwróćmy uwagę, aby posiadały one właściwości nawilżające.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 27.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Szarli
w domu smarowanie miodkiem lub oliwa :) a jeśli wazelinka to flosleka różana :)
Dodano: 2014-01-31 23:32:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×