Na ratunek paznokciom

Łamliwe, rozdwajające paznokcie to problem wielu kobiet. Sprawdź, jakie są przyczyny i jak się z tym uporać!

Na ratunek paznokciom

Na ratunek paznokciom


Niezadbane dłonie na pewno nie dodają nam uroku.  A przecież to na nie zwracamy szczególną uwagę w rozmowach kwalifikacyjnych, u mężczyzn czy nowo poznanych osób. Za problemy z paznokciami bez wątpienia  odpowiedzialny jest niedobór minerałów (takich jak: cynk, krzem, wapno) i witamin, a także nieodpowiednie odżywanie. Kolejną przyczyną rozdwajających paznokci jest nieodpowiednia pielęgnacja. |

Wykonując domowe porządki często nie przywiązujemy do nich wagi i nie chronimy ich zakładając gumowe rękawiczki. A powinnyśmy! Ponieważ zbyt długi kontakt ze środkami czyszczącymi oraz wodą, może prowadzić do uszkodzenia struktury kreatyny, z której zbudowane są paznokcie. Również używanie wszelkich zmywaczy do paznokci, które zawierają Aceton osłabiają płytkę. Metalowe pilniki nie sprzyjają paznokciom, dlatego zaleca się stosować szklane lub papierowe, które nie narobią takich szkód. 

Na ratunek paznokciom

Na ratunek paznokciom

W celu poprawy kondycji naszych paznokci, należy wprowadzić zmiany w naszym odżywianiu: więcej nietłustego nabiału, pieczywa ziarnistego, warzyw i owoców, a wystrzegać: cukrów oraz tłuszczów, które nie pomogą nam w zmaganiu się z kruchymi paznokciami. Skuteczny będzie olejek rycynowy wcierany w paznokcie. Aby mieć lepszy efekt, na czas kuracji, powinnyśmy zrezygnować z malowania lakierem. Możemy również wspomagać regeneracje zażywając skrzyp polny, który pozytywnie wpływa też na cerę i włosy.

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 21.05.2013 (aktualizacja: 2013-07-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
maxima
Inny sposób to kapsułki z keratyną firmy gal .Produkt przeznaczony do wcierania w paznokcie,można go stosować również na rzęsy i brwi ,dzieki keratynie moje rzęsy są mocniejsze i grubsze:)
Dodano: 2013-09-19 13:06:47 Zgłoś nadużycie
grazynkaszapolowska
Lighter, pewnie sztuczne ;) tu też jest fajny artykuł o domowym spa dla dłoni - jeśli któas z was ma problem nie tylko z paznokciami http://www.mojanowafigura.pl/uroda/
Dodano: 2013-06-03 08:33:34 Zgłoś nadużycie
Lighter
chciałabym miec takie paznokcie jak te na zdjęciu nr 1
Dodano: 2013-05-21 14:40:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×