Na ratunek włosom puszącym się

Mam problem z ciągle puszącymi się włosami, jakich preparatów powinnam używać, by choć trochę zmniejszyć efekt puszących się włosów?

Na ratunek włosom puszącym się

Na ratunek włosom puszącym się


Nie ma chyba na świecie kobiety, która choć raz w życiu nie poświęciła odrobiny czasu na zgłębienie tego tematu, a przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ słyszę o tym na okrągło (wiosną i latem, kiedy pada deszcz lub używamy klimatyzacji, albo zimą, gdy suche powietrze z ogrzewania zwiększa tę dolegliwość). Poza wyżej wymienionymi czynnikami, które znacząco przyczyniają się do puszenia włosów, również nieodpowiednie ich traktowanie może spowodować ten stan.

Oprócz czynników atmosferycznych, na które nie mamy wpływu, są działania, za które jesteśmy odpowiedzialni sami. Zaliczamy do nich: przegrzewanie włosów temperaturą powietrza z suszarki lub prostownicy, nadmierne i nierozsądne używanie tych narzędzi czy "uszkodzenia mechaniczne" (tapirowanie włosów, mocne tarcie ręcznikiem po myciu głowy).

Dlatego jeśli chcecie mieć czyste sumienie w temacie pielęgnacji włosów przeciwko ich puszeniu się, przyjrzyjcie się produktom, które mogą Was od tego ustrzec. Należą do nich bardzo modne (i dobrze!) ostatnio oleje służące nawilżaniu włosów. Szczególnie proponuję zwrócić uwagę na produkty do pielęgnacji włosów z dużym udziałem oleju arganowego. Niekoniecznie w tym przypadku musi sprawdzić się zasada, że jeśli nałożę czysty olej arganowy, to efekt będzie jeszcze lepszy. Oddajcie swoje włosy profesjonalistom, bo to oni wiedzą w jaki sposób go udoskonalić, żeby efekt był idealny.

Zastanawiasz się, jaki szampon do włosów wybrać? - skorzystaj z porad naszego eksperta!

Jednak same oleje to nie wszystko. Do pełni szczęścia konieczne jest użycie odpowiednich szamponów i odżywek. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się wspaniałe kosmetyki zapobiegające puszeniu się włosów i chroniące je przed wilgocią.

Morał z mojej porady jest taki, że możecie bardzo skutecznie pielęgnować swoje włosy przeciwko puszeniu się, ale na nic całe staranie, jeśli nie wyeliminujecie w miarę możliwości czynników, które powodują ten stan (przede wszystkim przegrzewanie włosów).


ID galerii:988


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 11.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×