Nadaj włosom blasku i witalności!

Po zimie moje włosy stały się szare i pozbawione witalności? Czy mogłabym Pani podpowiedzieć jakąś kurację, która mogłaby mi pomóc uporać się z tym problemem?

Nadaj włosom blasku i witalności!

Nadaj włosom blasku i witalności!Utrata blasku, problem z matowymi włosami po zimie, można spróbować rozwiązać na kilka sposobów. W pierwszej kolejności osoby często decydują się na tanie, domowe sposoby jak stosowanie np. soku z cytryny (przed ostatnim płukaniem włosów nakładamy na nie sok z połówki cytryny).

Dodatkowo można uzyskać dobre efekty stosując miód na włosy (płynny, nieskrystalizowany). Lekko podgrzany nakładamy na około 30 minut na całą powierzchnię włosów, przed umyciem. Następnie spłukujemy. Bardzo prostym sposobem na nadanie włosom blasku, a o którym często zapominamy, jest spłukiwanie włosów chłodnym strumieniem wody.


Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Pamiętajmy, że przede wszystkim nie zabiegi, a kilka prostych zasad jest już w stanie przywrócić włosom naturalną witalność:

- Podcinajmy rozdwojone końcówki włosów po zimie! Nie ma preparatu, który by zniwelował rozdwojenie włosa. Długo nie podcinając tak zniszczonych włosów, powodujemy, że rozdwojenie będzie dodatkowo się zwiększało.

- Chrońmy naszą czuprynę przed wysokimi temperaturami. Osłabione włosy po okresie grzewczym, powinny być chronione przed dodatkowym przesuszeniem, na które narażamy włosy stosując codziennie przyrządy do włosów takie jak np. suszarka, prostownica. Jeżeli nie jesteśmy w stanie odmówić sobie tych urządzeń-pamiętajmy zawsze o użyciu preparatów termoochronnych.


Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!


- Nauczmy się szczotkować włosy w bezpieczny dla nich sposób. Czesanie włosów, wyciąganie ich na szczotkę, powinniśmy wykonywać w momencie, kiedy będą one bardziej suche-gdy są mokre, przy jakimkolwiek szarpnięciu, energicznym pociągnięciu, są o wiele bardziej narażone na odłamywanie lub odkrywanie ich fragmentów. Spowodowane jest to tym, ze włos jest za bardzo rozciągany i niestety powłoka keratynowa oddziela się od warstwy rdzenia.

ID galerii:1147

iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 13.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×