Nadaj włosom objętości i blasku!

Witam. Mam pytanie dotyczące moich włosów. Chciałabym wiedzieć jak odpowiednio o nie zadbać, aby nabrały więcej objętości, blasku i przede wszystkim by zdrowo wyglądały. Mam szopkę puszących się loków, które myję co dwa, czasem trzy dni. Są dość cienkie, aczkolwiek suszarka z dyfuzorem trochę je podnosi, więc ich grubość (właściwiej jej brak...) nie rzuca się tak bardzo w oczy. Jednak chciałabym zasięgnąć porady jak mam o nie zadbać? Zależy mi przede wszystkim na zdrowym wyglądzie moich włosów i sposobie na objętość i ładne podkreślenie loków.

Nadaj włosom objętości i blasku!

Nadaj włosom objętości i blasku!Loki, szopka, puszenie się, nadmierna suchość – te określenia zawsze wymieniane są jednym tchem i zwykle dotyczą włosów jednej osoby. I w zasadzie trafnie określają faktyczny stan rzeczy. Jeśli takim włosom nie poświęcimy uwagi, nie zadbamy o nie należycie, nie pokochamy ich – nigdy nie będą wyglądać przyzwoicie i obok wyżej wymienionych określeń pojawi się dodatkowo stwierdzenie: nie daję sobie z nimi rady!

Lekkie, kręcone włosy są z natury zwykle suche. Im bardziej suche, tym bardziej puszące się. Im bardziej puszące się, tym bardziej przypominające „szopę”. Zazwyczaj problem w takim przypadku tkwi w niedostatecznym nawilżeniu włosów. Jak mantrę powtarzam, że optymalne nawilżenie włosów jest kluczem do sukcesu, do pięknej fryzury i zadowolonej jej właścicielki.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Załóżmy, że włosy masz naturalne, nie koloryzowane. Zastosuj więc specjalnie dobrane produkty do włosów kręconych – szampon i odżywkę (na przykład z ekstraktem z pomarańczy, aktywizującym skręt), a przed suszeniem nałóż krem do loków. Po suszeniu odrobinę tego samego kremu rozetrzyj w dłoniach i szeroko rozstawionymi palcami przeczesz całą fryzurę.

Nie stosuj żadnych „jedwabi” – źle dobrane, ogólnie dostępne, mogą oblepić włos ciężko usuwalnymi substancjami.
Nie rozczesuj włosów na sucho – taki zabieg zostawiam sobie tylko na sesje fashion. Na co dzień, jeśli Twoje stylizacje są normalne, sugeruję podkreślać loki i ich skręt, a nie upodabniać się do Einsteina.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Aby na drugi dzień po myciu zaktywizować skręt, nałóż na zwilżone dłonie ten sam krem do loków i po roztarciu ponownie przeczesz włos, lekko je gniotąc. W przypadku farbowanych włosów, gdy łuska włosa została dodatkowo naruszona zabiegiem koloryzacji, radzę oprócz szamponu do włosów kręconych zaopatrzyć się w maskę odbudowującą włosy (z aloesem, pantenolem i związkami naturalnie występującymi we włosie). Po nałożeniu produktów pielęgnujących możesz dodatkowo wmasować w same końce krem wygładzający, który nie obciąży włosów, nie zlikwiduje odbicia od nasady podczas suszenia, a optymalnie napręży te partie, które pod wpływem nadmiernej suchości puszą się i odstają w najróżniejszych kierunkach.

Dobre produkty to także takie, które optycznie pogrubią każdy włos. W opisach zwykle pojawia się określenie: zwiększający teksturę, dodający tekstury. Polecam na przykład pastę w sprayu, którą można stosować na mokre i na suche włosy, a forma aplikacji umożliwia równomierne nałożenie produktu na włosy. Oprócz dodania tekstury, lekko zdefiniujemy skręt i zatrzymamy puszenie się włosów.

Jedną powszechnie stosowaną metodę odradzam – mianowicie nakładanie pianki do włosów. Nieumiejętnie dobrana pianka wysusza włosy (potęguje puszenie się) i skleja je, zmniejszając ich objętość. Naczelną zasadą stylizacyjno-pielęgnacyjną dla takich włosów jest stosowanie produktów w postaci kremów, past, wosków.
Olga SobocińskaEkspert MilionKobiet.pl
Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w PolsceDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 04.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×