Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji ciała

Jesteś pewna, że prawidłowo dbasz o swoje ciało, wykonujesz odpowiednie zabiegi i stosujesz dobrze dobrane kosmetyki? Może jesteś nieświadoma popełnianych przez siebie błędów. Zobacz, co z codziennych czynności możesz źle wykonywać!

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji ciała

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji ciała


Kobiety przywiązują wielką wagę do stanu swojej skóry, wykonują wiele zabiegów, stosują całe masy kosmetyków pielęgnacyjnych, lecz czy nie popełniają przy tym innych, prostych błędów, które mogą niweczyć pozostałe czynności poprawiające kondycję skóry?

Po pierwsze: demakijaż

Czy zdarza się Wam paść na poduszkę w pełnym makijażu? Wiele się o tym mówi i zapewne większość kobiet powie, że nie, że jest świadoma jak mocno jest to niekorzystne dla skóry. Niestety wiele kobiet jednak tak szkodzi swojej twarzy. Dlaczego to takie ważne? Noc należy do najważniejszych momentów dla skóry, albowiem to właśnie głównie wtedy zachodzą jej procesy regeneracyjne. Aby mogła ona odpowiednio czerpać z tego czasu, musi zostać prawidłowo oczyszczona za pomocą mleczka i toniku, następnie pokryta kremem dobranym do rodzaju cery. Dzięki takiemu przygotowaniu będzie prawidłowo oddychała.

Po drugie: peelingi

Peelingi ścierają martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest gotowa na przyjęcie większej ilości substancji pochodzących z kosmetyków, a także odświeżają cerę. Jednak i tutaj działa zasada, że co za dużo, to niezdrowo. Przy zbyt częstym stosowaniu peelingów możemy uszkodzić naskórek, co skutkuje pieczeniem, a nawet bólem twarzy.

Po trzecie: pielęgnacja włosów

Coraz częściej słyszy się, że kobiety codziennie myją włosy. Zapewne dotyczy to większości z Was. Wiele kobiet codziennie serwuje włosom porcję szamponu, odżywki, pianki, lakieru i jeszcze wielu innych produktów. Tymczasem włosy nie lubią codziennego mycia. Twierdzi się, że optymalną ilością myć w ciągu tygodnia jest jeden raz, lecz ciężko chodzić z przetłuszczoną fryzurą, dlatego też warto zejść do 2 - 3 myć na tydzień. Włosy są jak nasze swetry w praniu - im więcej prań, tym mocniej zniszczone ubranie, niezależnie od użytych środków. Mimo wszystko jednak warto zwrócić też uwagę, że kiedy wybieramy szampony i odżywki, powinny być one dostosowane do rodzaju włosów, aby dostarczyć im tego, czego potrzebują.


Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji ciałaNajczęściej popełniane błędy w pielęgnacji ciała

Po czwarte: z dala z rękami

Zdarza się Wam spojrzeć w lustro i zobaczyć dużą zmianę skórną, która skutecznie psuje makijaż? Zapewne większość z Was zaraz próbuje ją usunąć poprzez wyciskanie, a to wielki błąd! W ten sposób nie pomożecie skórze, gdyż może pozostać nieodwracalna blizna, lub też zakażenie, jeżeli dłonie dodatkowo są brudne.

Po piąte: długa kąpiel nie zawsze dobra

Wiele kobiet lubi długie moczenie w wannie, lecz tym także możemy skrzywdzić skórę, otóż podczas długiego przebywania w ciepłej wodzie naczynia ulegają rozszerzeniu, co może skutkować ich pękaniem. Poza tym gorąca woda wpływa również na barierę lipidową skóry uszkadzając ją, co skutkuje szybszym jej starzeniem.

Zwróćcie uwagę na swoje codzienne postępowanie, a skóra na pewno szybko Wam się odwdzięczy.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 14.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×