Najczęstsze błędy przy nakładaniu podkładu

Większość kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania bez podkładu, jednak pomimo faktu, że wiele się mówi o jego prawidłowej aplikacji, część z nas nadal błędnie to wykonuje. Zobaczcie, co najczęściej robicie źle.

Najczęstsze błędy przy nakładaniu podkładu

Najczęstsze błędy przy nakładaniu podkładu


Praktycznie każda z nas rozpoczyna dzień od zrobienia makijażu, a ten z kolei od nałożenia podkładu. Wiele kobiet ma swój sprawdzony sposób, którego trzyma się może nawet od kilku lat, jednak co zrobić, jeżeli fluid nie do końca spełnia swoją rolę, lub robi to, ale na krótko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy wśród błędów, które są popełniane w czasie wykonywania makijażu.

Przede wszystkim pomimo tego, że coraz częściej mówi się o gąbeczkach i pędzlach do makijażu, jednak większość kobiet, zwłaszcza starszych, nadal fluid aplikuje palcami. Dlaczego odradza się ten sposób? Głównie dlatego, że opuszki są ciepłe, przez co podkład staje się rzadszy i nierównomiernie rozprowadza się na skórze.

Poza tym część kobiet wybiera podkład w formie sypkiego pudru, co nie jest złym rozwiązaniem kiedy jesteśmy posiadaczkami idealnej cery, którą należy tylko delikatnie zmatowić i nadać jej równomierny kolor. W przeciwnym razie ten produkt będzie powodował wrażenie zmęczonej cery i wręcz kredowego koloru. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie nawilżającego, lekkiego fluidu, a na niego zaaplikowanie pudru sypkiego, najlepiej w miejscach, które tego naprawdę potrzebują.

Najczęstsze błędy przy nakładaniu podkładu

Najczęstsze błędy przy nakładaniu podkładu


Wiele osób myśli, że aby ukryć niedoskonałości skóry, np. zmarszczki, należy nałożyć grubą warstwę podkładu, lecz w takim wypadku ten będzie je uwydatniał jeszcze bardziej. Warto po nałożeniu fluidu przytknąć chusteczkę i zebrać ze skóry jego nadmierną ilość - w końcu zależy nam na naturalnym wyglądzie, a nie sztucznej twarzy.

Kobiety nadal mają dystans też do baz pod makijaż, ponieważ obawiają się zatkanych porów, co jest zupełnie niepotrzebne, ponieważ obecnie dostępne produkty wcale nie muszą dawać takiego efektu, są niezwykle pomocne w wyrównaniu struktury skóry, a poza tym hamują utlenianie podkładu, przez co jego kolor w ciągu dnia nie ulega zmianie.

Poza tym pamiętajmy, że nie ma potrzeby nakładania podkładu na całą twarz, jeżeli nie mamy czego tuszować. Kiedy podkład jest idealnie dopasowany, wystarczy zaaplikować go na miejsca problemowe.
Dobrze dobrany produkt to połowa sukcesu. Przy jego zakupie odcień sprawdzajmy na własnej, niepomalowanej twarzy, a nie np. na nadgarstkach, czy zewnętrznej stronie dłoni.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 22.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×