Najczęstsze błędy w makijażu

Zastanawiasz się, czy istnieje jakiś typ makijażu, który jest w tym sezonie niemodny? Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas wykonywania makijażu? Skorzystaj z naszych porad!

Najczęstsze błędy w makijażu

Najczęstsze błędy w makijażuMakijaż to broń obosieczna - może albo uwypuklić atuty i podkreślić urodę, albo zrujnować wizerunek i narazić nas na śmieszność. Jeżeli będziemy stosowały się do podstawowych zasad w makijażu, to nie powinny nam grozić wpadki makijażowe narażające nas na śmieszność. Makijaż powinien on być dobrany do pory dnia, wieku, okoliczności oraz musi współgrać ze strojem, dodatkami i okazją, na jaką jest wykonywany.

Dawniej kobiety obrysowywały usta na ciemniejszy od pomadki kolor, co miało wyglądać elegancko i kobieco, obecnie taki makijaż jest niemodny, bardzo pretensjonalny a przede wszystkim w złym guście.
Zbyt ciemna konturówka kontrastująca z kolorem szminki wygląda kiczowato, wulgarnie i bardzo amatorsko. Również makijaż zbyt przerysowany czy wręcz wyzywający to niewybaczalny błąd wielu pań.
Niestety nadmierna ilość podkładu, różu czy tuszu do rzęs również nie dodaje nam urody.
Największą makijażową wpadką jest tzw. efekt maski, czyli gruba warstwa ciemnego fluidu na twarzy i odsłonięta jasna szyja.

Częstym błędem, dzięki któremu wygląda się komicznie, groteskowo a wręcz cyrkowo jest zbyt duża ilość różu lub bronzera na twarzy oraz źle dobrany ich odcień do karnacji. Jeżeli sami próbujemy wyregulować sobie brwi uważajmy, aby nie przesadzić w tej czynności. Także cieniutkie i kruczoczarne łuki brwiowe są już niemodne, chociażby dlatego, że wyglądają zbyt nienaturalnie, jakby je namalowano flamastrem.

Innym równie częstym grzechem głównym są nieumiejętnie dobrane cienie niewspółgrające z pozostałą częścią makijażu.

Jesteś ciekawa, jakie makijaże są najbardziej odpowiednie dla brunetek? Skorzystaj z naszych inspiracji!

ID galerii:668


Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 19.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×