Najlepszy sposób nakładania podkładu

Jesteście ciekawe, jaki jest idealny sposób nakładania podkładu do twarzy? Skorzystajcie z naszych porad!

Najlepszy sposób nakładania podkładu

Najlepszy sposób nakładania podkładu


Metod nakładania podkładu jest kilka: za pomocą dłoni, gąbki lub pędzla.

Najbardziej klasyczna metoda - za pomocą dłoni ociepla produkt, ułatwiając aplikację. Niestety niesie ze sobą także kilka minusów. Często zdarza się, że podkład jest wsmarowywany w skórę i w dużej ilości gromadzi się w zagłębieniach linii papilarnych, co powoduje, że zużywamy kosmetyk szybciej. Mogą też pojawić się na twarzy smugi i plamy.

Inna metoda, coraz rzadziej stosowana - za pomocą lateksowej gąbki z mojego punktu widzenia dobrze, że odchodzi w niepamięć. Gąbka ma mocne zdolności absorpcji podkładu, co wpływa na jego szybsze zużycie. Drugi minus - należy dokładnie nakładać podkład delikatnie go "wciskając" w powierzchnię skóry, co zajmuje trochę czasu. Niewłaściwy kierunek aplikacji może spowodować zapychanie porów skórnych, a w konsekwencji nieestetyczne wypryski skórne. I na koniec: gąbka jest mało higieniczna, ciężko z jej kanalików usunąć kosmetyk, co czyni ją idealnym siedliskiem bakterii. Jeżeli będzie Pani chciała wypróbować tę metodę należy nową gąbkę jeszcze przed użyciem zwilżyć wodą, wówczas nie pochłonie ona tak dużych ilości produktu, jak wtedy gdy byłaby całkiem sucha.

Ostatnia metoda, można powiedzieć stosunkowo najnowsza i innowacyjna sprowadza się do aplikowania podkładu za pomocą specjalnego pędzla. Jest ona przeze mnie najbardziej polecana. Przede  wszystkim podkład nakładany jest szybko, dokładnie i bez smug. Cały sekret tkwi w rodzaju włosia i metodzie nakładania. Najlepszymi pędzlem będzie ten z włosia syntetycznego niż naturalnego, bo pochłania małe ilości podkładu i powoduje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia uczuleń. Podkład aplikujemy w niewielkich ilościach na końcówkę pędzla tzw. "koci języczek" i ruchem wklepywania od dołu ku górze rozprowadzamy fluid. Docieramy do miejsc trudno dostępnych, jak płatki nosa, nasada włosów i zagłębienie brody, a do tego delikatny masaż usprawnia krążenie, poprawiając kondycję skóry.

Chcesz odświeżyć swój make up? Zobacz jak zrobić to szybko i skutecznie!

Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 15.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Lighter
Ja mam swoj sposob i jestem z niego zadowolona
Dodano: 2013-04-17 14:08:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×