Najpierw makijaż czy fryzura?

Zastanawiacie się, co najpierw powinnyście robić - makijaż czy uczesanie? Zobaczcie porady naszego eksperta!

Najpierw makijaż czy fryzura?

Najpierw makijaż czy fryzura?


Zaleca się zwyczajowo wykonać najpierw fryzurę, a następnie makijaż.  Mycie włosów po uprzednim wykonaniu makijażu może go naruszyć np. zmyć podkład u nasady włosów lub w okolicy uszu, czy  porobić zacieki. Również suszenie włosów lub ogromna porcja lakierów czy utrwalaczy może negatywnie odbić się na naszej twarzy np. tworząc zaczerwienienia.

Poprawnie zrobiony makijaż powinien zachować świeżość przez cały dzień, dlatego dobrze jest zrobić go na samym końcu. Po wykonaniu fryzury należy przemyć cerę, np. tonikiem, aby pozbyć się lakieru do włosów, lub resztek innych środków stylizacyjnych.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę kolejność odwrócić, co często ma miejsce, kiedy decydujemy się na profesjonalną wizażystkę i nie można uzgodnić wcześniejszego terminu wizyty u fryzjera. Fryzjerzy do wykonania uczesania ślubnego, rzadko kiedy myją klientce włosy,  a można zrobić to wcześniej  w domu. Często się zdarza, że jednocześnie makijaż i upięcie fryzury robi jedna wykwalifikowana osoba, wtedy to od niej zależy kolejność wykonywanych czynności.

Najpierw makijaż czy fryzura?

Najpierw makijaż czy fryzura?


Coraz częściej wykwalifikowana wizażystka jest jednocześnie stylistką fryzur. Wielokrotnie zdarza się, że wizażystka musi poprawiać wcześniej zrobioną fryzurę w zakładzie fryzjerskim, gdyż gwarancją dobrze wykonanej pracy jest wiedza i talent danej osoby, a nie miejsce jej wykonywania.

Makijaż może dodać uroku albo wręcz przeciwnie bardzo oszpecić. Często powierzamy wykonanie odpłatnie ważnego dla nas makijażu osobie, która ma o tym niewielkie pojęcie. Pamiętajmy, że osobą właściwą do wykonania profesjonalnego makijażu jest dyplomowana makijażystka lub wizażystka i taka osoba powinna dać gwarancję właściwie wykonanej pracy.


Róże dla cery naczynkowej
Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 08.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×