Najskuteczniejsze preparaty do włosów

Zastanawiasz się, czy maseczki oraz wszelkie domowe zabiegi na włosy są bardziej skuteczne od preparatów w sklepach? Skorzystaj z naszych porad!

Najskuteczniejsze preparaty do włosów

Najskuteczniejsze preparaty do włosów
Przede wszystkim moim obowiązkiem jest poinformować Was, że to właśnie natura w największym stopniu jest inspiracją do tworzenia produktów pielęgnujących zarówno włosy, jak i całą skórę. Nie ma więc złudzeń, że domowe zabiegi pielęgnujące włosy za pomocą maseczek uzyskanych z naturalnych składników działają kojąco na włosy.

Żeby stwierdzić, czy są bardziej skuteczne, trzeba poświęcić trochę czasu na zagłębienie tego tematu. Ja to zrobiłem. Wszystko uzależnione jest od tego, czego w danym momencie Wasze włosy potrzebują. Jako fryzjer bardzo często spotykam się z informacjami od klientek, które opisują wspomnienia swoich mam i babć o gęstych, sprężystych i zdrowych włosach, według ich przekonania utrzymanych za pomocą właśnie maseczek i różnego rodzaju mieszanek z naturalnych składników do pielęgnacji włosów.

Dosyć istotną różnicą przełamującą ten stereotyp jest fakt, że włosy naszych mam, a tym bardziej babć, nie były poddawane tylu szkodliwym czynnikom co włosy nowoczesnych, młodych, modnych i dbających o swój wygląd nastolatek i kobiet. Prostownice, suszarki, lodówki, lakiery, zanieczyszczenie środowiska, żele, dekoloryzacje, częste zmiany kolorów, farbowanie włosów w odstępach trzytygodniowych itp.

Wszystko to, co wymieniłem, powoduje, że włosy w obecnych czasach są narażone na więcej niebezpieczeństw, a co za tym idzie wymagają intensywniejszej i bardziej ukierunkowanej na ich potrzeby pielęgnacji. Nowoczesne i dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów wykorzystują tzw. Technology Nature, czyli połączenie wielu naturalnych składników do pielęgnacji włosów, skomponowanych w całość z pierwiastkami chemicznymi, za pomocą których naturalne składniki skuteczniej, na dłużej, szybciej i intensywniej mogą wyeliminować problem, z którym borykają się Twoje włosy i Ty!

Bardzo często w dobrych kosmetykach spotykamy się z udziałem kwasu mlekowego, jabłkowego, które ulepszone są za pomocą chemicznych pierwiastków czy też z wyciągiem z rumianku lub innych roślin połączonych z lipidami (odpowiedzialne są za utrzymanie sprężystości włosów). Te połączenia dają natychmiastowy efekt pielęgnacji.

Mój opis różnic w pielęgnacji włosów domowymi sposobami i za pomocą dobrych produktów można śmiało porównać z farmakologią. Jest bardzo dużo naturalnych składników do naprawienia naszego organizmu, ale niestety gdyby nie chemiczna pomoc w ich przyswajaniu, ich zbawienne działanie byłoby niewystarczające.

Mój wniosek jest taki, że naturalne pielęgnowanie włosów jak najbardziej tak, ale tylko wtedy, jeśli Twoje włosy nie mają większych potrzeb. Na koniec muszę dodać, że dobra pielęgnacja jest odpowiednia tylko po profesjonalnej konsultacji z fryzjerem, do którego wiedzy i zaangażowania musisz mieć pełne zaufanie.
Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 10.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×