Naturalny sposób na cellulit - czy go znasz?

Wszystko, co potrzebne do pokonania cellulitu masz w domu!

cellulit.jpg

Wiosna i lato to czas, kiedy szczególnie chcemy wyglądać pięknie i eksponować swoje zadbane ciało. 

Przeszkodzić w tym może nam jednak nieestetycznie wyglądający cellulit. Ten defekt skóry nie jest kłopotem jedynie osób przy tuszy. Ze względu na zanieczyszczenie środowiska i chemikalia w żywności,

problem ten dotyka dziś też wiele osób szczupłych, a nawet chudych, a także, choć to trudne do uwierzenia, niektórych mężczyzn.

Jak wiemy, przemysł kosmetyczny serwuje nam coraz to nowe specyfiki, które lepiej lub gorzej radzą sobie ze skórką pomarańczową. Istnieje jednak w pełni naturalny produkt, który, zarówno włączony do diety antycellulitowej, jak i stosowany zewnętrznie, znacznie pomaga zredukować zmiany cellulitowe na skórze. O jaki produkt chodzi? To oczywiście pełny antyoksydantów i innych zdrowych substancji... grejpfrut.


Zdrowotne właściwości grejpfruta 

Ze względu na dużą ilość wspomnianych już przeciwutleniaczy, częste jedzenie grejpfruta polecane jest jako profilaktyka nowotworów. Niestety, uważać na ten owoc muszą ciśnieniowcy. Grejpfrut co prawda obniża ciśnienie tętnicze krwi, ale równocześnie poważnie koliduje przez to z niektórymi lekami. Grejpfrut pomaga także zbić poziom "złego" cholesterolu oraz wspomaga cukrzyków. Polecany jest także w stanach napięcia oraz wyczerpania umysłowego i nerwowego. 


Grejpfrut na cellulit

W walce z cellulitem grejpfrut pomoże nam dwojako. Po pierwsze, gdy będziemy go jeść przed lub po każdym posiłku, lekko stracimy na wadze, a organizm zacznie lepiej funkcjonować (wpłynie to też korzystnie na problemy hormonalne, które mogą wywoływać cellulit). Po drugie możemy ok. 2 razy w tygodniu wykonywać masaż kłopotliwych miejsc z pomocą połówki grejpfruta lub soku z niego wyciśniętego.

Osoby, które lubią samodzielnie przygotowywać różne receptury, mogą także wykonać peeling z grejpfruta. Wystarczy, że do miąższu owocu dodamy kilka łyżek ciemnego, gruboziarnistego cukru, a całość doprawimy miodem i okrasimy dwiema łyżeczkami oliwy z oliwek. Całość nakładamy na ciało i masujemy przez kilka do kilkunastu minut. 

Zobacz też: One się nie wstydzą - gwiazdy z cellulitem

zdjęcie: Thinkstock

Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 06.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Niestety kobiety coraz częściej cierpią z powodu cellulitu i szukają naturalnych rozwiązań. Ja bym dodała jeszcze kilka domowych i skutecznych rozwiązań. Polecam przeczytać http://www.cellulitis.info.pl/domowe-sposoby-na-cellulit/3-naturalne-sposoby-cellulit/
Dodano: 2017-05-22 17:57:26 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
nie sądzę, żeby takie zewnętrzne stosowanie czegokkolwiek pomagało. masaż owszem ale przede wszystkim trzeba pozbyć się tłuszczu, no i to akurat tylko od wewnątrz się da jeśli chodzi o jakieś produkty. U mnie i wielu innych, bo zaczęłam stosować z polecenia - sprawziło się iqgreen. zacznijcie dziewczyny od odchudzania a nie jakichś doraźnych smarowideł.
Dodano: 2016-05-07 13:01:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×