Naucz się chodzić niczym prawdziwa dama!

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż chodzenie... Tymczasem kobiecy chód wymaga nieco wysiłku. Zobacz, jak poruszać się niczym modelka!

chodzeniechodzenie.jpg

Niegdyś kobiety ćwiczyły godzinami prawidłowy chód. W tym celu kładły sobie książkę na głowie i starały się ją utrzymać, powoli się przechadzając. Na szczęście dzisiaj tego typu ćwiczenia nie są obowiązkowe, jednak warto pamiętać, że to, jak się poruszamy, stanowi element naszej kobiecości.

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak wyglądasz, gdy chodzisz? Twój chód ma ogromne znaczenie i wpływa na to, jak odbierają Cię ludzie. Ramiona i plecy powinnaś zawsze trzymać wyprostowane. Kiedy stawiasz stopę, powinnaś dotknąć piętą podłoża, a następnie przenieść ciężar ciała na śródstopie.

Wdzięczny, kobiecy chód to nie tylko prawidłowa postawa i odpowiednie ruchy. Na to, jak chodzisz, ma wpływ wiele czynników, na które nie zwracasz uwagi. Bardzo istotne jest także obuwie, jakie wybierasz... Nie możesz przejść obojętnie obok pięknych, ale za małych na Twoją nogę szpilek? Masz nadzieję, że się "rozchodzą"? Nie kupuj za małych butów! Za ciasne obuwie sprawi, że zaczniesz kuśtykać, co wygląda dosyć nieestetycznie... Nie licz także na to, że pierwsze szpilki, które kupisz, będą dla Ciebie idealne. Prawidłowe chodzenie w butach na obcasach niekiedy wymaga wielu lat praktyki. Nie każda kobieta musi codziennie nosić szpilki, jednak istnieją pewne okazje, w których na pewno je wykorzystasz.

Kiedy idziesz, staraj się być wyluzowana- dzięki temu Twoje ruchy będą płynne. Pamiętaj aby zawsze trzymać nogi blisko siebie, zwłaszcza gdy lubisz nosić spódniczki. Nie rób wielkich kroków- wygląda to nieelegancko. Na spacerze z ukochanym powinnaś trzymać się jego prawej strony- ma to na celu uchronienie Cię przed ewentualny upadkiem.

Prawidłowe chodzenie to jeden z wielu elementów, które składają się na tajemnicę kobiecości. Warto o tym pamiętać każdego dnia!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 20.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar