Naukowcy opracowali czekoladę, która odmładza skórę nawet o 20 lat?

Nie od dziś wiemy, że czekolada to skarb. Nie tylko jako pyszny smakołyk, ale także jako produkt kosmetyczny. Czy jednak możliwe jest, by czekolada mogła znacząco nas odmładzać?

odmładzająca czekolada.jpg

Naukowcy opracowali czekoladę, która odmładza skórę nawet o 20 lat?

Czekolada to dla wielu rzecz, bez której nie wyobrażają sobie życia. Jej smaku nie jest w stanie zastąpić żaden produkt. Dobre czekolady mają swoją cenę, ale nawet to nie odstrasza wielu smakoszy.

Jednak nadaje się ona nie tylko do konsumowania i spożywania w formie pysznego deseru. Czekolada zawiera także szereg właściwości, które bardzo korzystnie mogą wpływać na naszą skórę. Dlatego coraz częściej stosuje się ją podczas zabiegów kosmetycznych mających przywrócić cerze dobry wygląd.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii postanowili dokładniej zbadać dobroczynne oddziaływanie czekolady na naszą skórę i stworzyć produkt, który będzie skupiał w sobie wszystkie jej wspaniałe właściwości. Tak własnie powstała czekolada, która ma niezwykłe właściwości odmładzające.

 

Esthechoc, bo tak nazywa się produkt, który niedługo zostanie wypuszczony na rynek, według badaczy zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy, co sprawia, że faktycznie ma on niezwykle dobry wpływ na naszą cerę.

Zobacz też: POCZUJ MOC CZEKOLADOWEGO MASAŻU

- Używamy tego samego przeciwutleniacza, który sprawia, że złota rybka pozostaje złota. Przeprowadzone badania kliniczne pokazały, że stan zapalny skóry znacznie się obniżał, a tkanki skóry regenerowały się - mówi Dr Ivan Petyaev, członek zespołu badaczy pracujących nad upiększającą czekoladą.

Czy zatem naukowcy znaleźli pyszny i skuteczny sposób na zmarszczki? Według nich skóra kobiet w wieku 50-60 lat, które stosowały regularnie "czekoladę piękna", powróciła do stanu z wieku 20-30 lat. Każda tabliczka stworzonej przez nich czekolady zawiera 10 razy więcej przeciwutleniaczy i flawonoidów niż zwykły baton.

Cóż, jedynie cena tego specyfiku pozostaje jeszcze póki co tajemnicą. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 22.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×