Nie bój się zdjąć czapkę

Boisz się zdjąć czapkę, bo Twoje włosy znowu będą oklapnięte? Zapoznaj się z poradami jak tego uniknąć!

Nie bój się zdjąć czapkę

Nie bój się zdjąć czapkę


To problem wielu kobiet, które noszą tego typu nakrycie głowy. Powodów oklapniętych włosów może być kilka. Zwróć uwagę na dostosowanie swojej fryzury do długości włosów. Przy włosach długich i średnich to oklapnięcie być może jest spowodowane ciężkością włosów (co jednak nie oznacza, że masz zmienić długość włosów!).

Możesz zastosować kilka produktów, które pomogą ci w pozbyciu się problemu. Zacznijmy od usystematyzowania postępowania z twoimi włosami. Pierwsza i bardzo ważna zasada to: Start – Style – Finish. Pamiętaj, twoja stylizacja włosów zaczyna się już na etapie mycia włosów, czyli bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego szamponu.

Dla włosów, które mają tendencję do klapnięcia, polecałbym szampon nadający teksturę włosom lub szampon zwiększający objętość. Szampony te usztywnią teksturę włosów i spowodują, że nie będą one przylegały przy nasadzie.

Kolejny krok to stylizacja włosów tuż po ich umyciu, czyli zastosowanie produktów na „mokro”. Tutaj również musimy zaaplikować produkt, który nie będzie wygładzał, a nadawał teksturę. Możesz zastosować spray do zabawy teksturą – działa on na zasadzie polimerów, które wiążą się między sobą, a nie między włosami. Pozwala to bawić się teksturą włosów i daje włosom dużą elastyczność.

Możesz również użyć sprayu podnoszącego włosy u nasady, który nada włosom jeszcze większej objętości. Dobrze byłoby zastosować coś na Finish, czyli utrwalenie włosów. Tu również mamy dwie możliwości: możesz zastosować spray do zabawy teksturą lub spray utrwalający.Przy krótkich włosach polecałbym zastosowanie najpierw na mokrych, później na suchych włosach kremu do kontrolowanego nieładu.

Zastosowanie tej formy stylizacji zmniejszy w znacznym stopniu klapnięcie włosów nawet po zdjęciu czapki. Będziesz mogła bawić się swoją formą fryzury i w dowolny sposób ją restylizować, utrzymując przy tym świeży wygląd włosów bez efektu złudzenia nadmiernej stylizacji.


Michal Furmaniak_Fot. Rafal Olczyk_1.jpg

Michał Furmaniak
Instruktor GOLDWELL i KMS California


Foto: Rafał Olczyk/ Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 06.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×