Nie wstydź się ramion

Wstydzisz się założyć top na ramiączkach, albo sukienkę, a tu sylwester za pasem? Przedstawiamy Wam sposoby na pielęgnację ramion.

Nie wstydź się ramion

Nie wstydź się ramion


Kobiece ramiona należą do najbardziej seksownych, pożądanych i delikatnych miejsc naszego ciała. Aby były piękne i delikatne należy zwrócić uwagę na ich pielęgnację, o czym często zapominamy. Skóra ramion również może zwiotczeć, obrosnąć w tłuszcz, czy stać się szorstka.

Pielęgnacja ramion wcale nie musi być wymagająca. Pewnie większość z Was pomija ją w czasie nakładania na ciało balsamu, a to poważny błąd, ponieważ właśnie balsamowanie nadaje skórze miękkość, nawilża ją oraz ujędrnia, dlatego też zwróćmy uwagę, aby ten kosmetyk miał w sobie wiele wartości odżywczych. Balsam może nie tylko ujędrnić skórę, ale też przyspieszyć spalanie tłuszczu.

Drugim bardzo ważnym sposobem na zachowanie pięknych ramion jest aktywność fizyczna. W celu poprawienia sprężystości i jędrności skóry warto sięgnąć po hantle, a jeżeli takowych nie posiadamy, możemy wykorzystać również butelki z wodą. Kolejne ćwiczenie, które swobodnie możemy wykonywać w domu polega na ustawieniu stóp na podłodze i rozstawieniu ich na szerokość ramion, po czym prawą dłoń kładziemy na prawym udzie, a lewy łokieć opieramy na wewnętrznej stronie lewego uda. To ćwiczenie powtarzamy w 3 seriach po 10 powtórzeń z minutową przerwą.

Nie wstydź się ramion

Nie wstydź się ramion


Aktywność fizyczna nie zrobi z nas kulturystek, a jedynie doskonale wykształci ciało. Jeżeli jednak nie jesteście zwolenniczkami ćwiczeń, to pewnie pocieszy Was fakt, że masaż ramion również poprawia ich kształt, co jest wynikiem polepszenia krążenia oraz jędrności skóry. Z pomocą przyjdą nam także zabiegi chirurgii plastycznej, lecz te jednak wiążą się z dużo większymi kosztami.

W celu zachowania gładkiej skóry ramion warto stosować regularne peelingi, które najlepiej żeby były gruboziarniste. Pomocna okaże się również zwykła sól kuchenna, którą możemy nacierać skórę ramion. Doskonale sprawdzą się także kąpiele w naparach wodnych.

Ramiona należą do miejsc, w które często lubią nas całować partnerzy, więc chociaż nie planujesz sukienek na ramiączkach, może warto na nie zwrócić uwagę, aby nie stały się kompleksem i powodem do ograniczania miłych doznań.

Pamiętaj też, że prosta postawa ciała powoduje optyczne zmniejszenie ramion!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 03.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×