Niech się kręcą

Pewnie każda z Was stanęła kiedyś przed lustrem z rozpaczą patrząc na swoje włosy. Za mało objętości, włosy przyklejone do głowy lub za mało w nich ruchu, nie wspominając już o (bardzo modnej dziś) delikatnej fali.

Niech się kręcą

Niech się kręcą
Możliwości stylizacji włosów dzięki narzędziom do tego stworzonym jest niesamowicie wiele. Jedną z nich jest układanie włosów na wałki. Wałki nawinięte na mokre włosy zapewnią różnorodne i wyjątkowo trwałe efekty. Dzięki odpowiednim produktom, rodzajom wałków i ich średnicom możemy wykreować wiele efektownych fryzur, które mogą wyglądać np. na łagodnie pofalowane i odbite od głowy (grube wałki), odrobinę mocniej skręcone i bardzo wyraźne loki (średnio cienkie wałki) i w końcu afro (najcieńsze wałki dostępne na rynku) – tylko dla odważnych, ale za to wyjątkowo kuszące.

Zastanawiasz się, jaki szampon do włosów wybrać? - skorzystaj z porad naszego eksperta!


Wspaniałym i nieskomplikowanym sposobem na stylizację włosów wałkami jest nawijanie termoloków na włosy wcześniej wysuszone. Uzyskanie efektów, które opisałem, nie jest zbyt skomplikowane, ale koniecznie trzeba przyłożyć się do precyzyjnego nawinięcia termoloków na włosy, dlatego że niedbalstwo przy takiej stylizacji może doprowadzić do uszkodzenia włosów. Przede wszystkim gumka (jeśli taką posiada wałek) przytwierdzająca go do włosów, nie powinna być bardzo mocno zaciśnięta, bo może spowodować przerwanie się włókna włosa. Kolejną przeszkodą dla włosów przy modelowaniu ich za pomocą wałków są wałki rzepowe.

Nieprawidłowe zawijanie ich i ściąganie bez starannego wyczesania może ze zdrowych włosów zrobić pierzastą strukturę. Jedna z moich klientek ciągle narzekała na to, że włosy na czubku głowy są cieńsze i bardziej zniszczone od pozostałych. Na początku winę zrzucała na farbowanie (wyeliminowałem wszystkie czynniki możliwe do spowodowania takiego stanu włosów).

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Kiedy to nie przyniosło efektów, opowiedziała mi, że dużo czasu spędza na słońcu i zapewne to jego wina. W połowie zimy zobaczyła, że stan jej włosów nie uległ poprawie. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że być może winę za taki stan rzeczy ponoszą wałki. Już trzy miesiące po odstawieniu ich fryzura na koronie głowy zaczęła nabierać objętości.

Być może nie tylko niestaranny sposób używania wałków miał na to wpływ, ale również to, że włosy mojej klientki są bardzo delikatne. Dlatego proponuję bacznie przyglądać się kondycji włosa podczas częstej stylizacji w ten sposób.

ID galerii:1147

Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
 Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 19.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×