Nieśmiertelny bob

Pewne trendy w modzie i stylizacji zawsze będą modne i pożądane. Do takich nieśmiertelnych rzeczy należą m.in. jeansy, makijaż smokey-eye, czerwone usta, mała czarna i... fryzura bob. Za sprawą gwiazd kilka lat temu znów usłyszeliśmy o tej fryzurze i od tamtej pory nie znika ona z ulic na całym świecie.

Nieśmiertelny bob

Nieśmiertelny bob


A od czego się to zaczęło? Nieśmiertelny bob ma swój początek w latach 20 XX wieku, kiedy to kobiety na całym świecie zaczęły ścinać włosy w proteście przeciwko stereotypowaniu kobiecości. W tamtych czasach "fryzura na chłopczycę" była oznaką manifestu swoich poglądów. Pierwszy bob wyglądał w ten sposób: włosy obcięte do linii ucha z prostą grzywką. Coco Chanel i Luise Brooks były dowodem na to, że bob też może być kobiecy.

W dzisiejszych czasach mamy wiele rodzajów boba. Można nosić krótkie włosy do ucha, albo dłuższe sięgające ramion. Asymetryczne boby wyglądają niezwykle ciekawie, a falowane włosy w bobie wyglądają bardzo romantycznie.

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Cytrynowy zabieg na włosy

Wady i zalety trwałego prostowania włosów

Układanie prostych włosów
Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Środa 01.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karolina5265
Komu pasuje fryzura na boba? Potrzebne są jakieś specjalne wymagania, aby mieć taką fryzurę, czy każdej kobiecie w takich włosach będzie dobrze? Co myślicie Mamy?
Dodano: 2018-03-15 19:28:31 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
podoba mi się taka fryzura :)
Dodano: 2012-08-01 20:00:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×