Nieudana aplikacja samoopalacza i co dalej?

Wiele z nas sięga po samoopalacz w celu przyciemnienia swojej skóry przed jej odsłonięciem w mocno wyciętych ubraniach, lecz co zrobić, kiedy jego aplikacja nie powiodła się? Zobaczcie nasze porady!

Nieudana aplikacja samoopalacza i co dalej?

Nieudana aplikacja samoopalacza i co dalej?


Jedne kochają, drugie gardzą samoopalaczem, ale zapewne większość choć raz z niego skorzystała aby chociaż przekonać się na własnej skórze, jak on działa. Nawet jego największym zwolenniczkom na pewno zdarzyło się źle go zaaplikować, czego skutkiem bywają zacieki, czy białe plamy. Zobaczcie, jak skutecznie pozbyć się tych nieestetycznych skutków.

Pierwsze po co powinnyśmy sięgnąć to peeling. Najlepiej sprawdzi się ten gruboziarnisty oraz rękawice peelingujące. Sprawdzą się także peelingi zawierające kwasy AHA i BHA, lecz jeżeli macie problem z cerą, czyli borykacie się z naczynkami lub trądzikiem, zrezygnujcie z tak mocnego złuszczania i lepiej sięgnijcie po kremy, które zawierają kwasy owocowe.

Nieudana aplikacja samoopalacza i co dalej?

Nieudana aplikacja samoopalacza i co dalej?


Doskonałym domowym sposobem na rozjaśnienie plam jest zastosowanie soku z cytryny, czyli jego wyciśnięcie i naniesienie za pomocą wacika, lub bezpośrednie pocieranie skóry plasterkiem cytrusa. Podobne działanie rozjaśniające posiada również soda, dlatego warto ją rozpuścić w niewielkiej ilości wody i również nanieść na ciało. Jeżeli chcemy uzyskać mocny efekt, warto pomieszać sok z cytryny z sodą i uzyskaną papką natrzeć fragment skóry, który chcemy rozjaśnić.

Jeżeli z kolei naszym problemem są tylko nieznacznie różniące się barwą miejsca na skórze, warto zmieszać odrobinę samoopalacz z balsamem do ciała i równomiernie rozprowadzić po problemowym fragmencie skóry.

Jak Wy sobie radzicie ze skutkami źle rozprowadzonego samoopalacza?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 04.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×