Niezawodne pędzle do nakładania podkładu

Chciałabyś wiedzieć, jakich pędzli powinnaś używać do nakładania podkładu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Niezawodne pędzle do nakładania podkładu

Niezawodne pędzle do nakładania podkładu
Najlepszymi pędzlami do nakładani podkładu będą te wykonane z włosia syntetycznego, które zmniejszają wystąpienie alergii, jakie mogą pojawić się podczas stosowania tych z włosia naturalnego. Drugą zaletą stosowania takiego typu włosia jest mniejsze absorbowanie fluidu, przez co zużywa się go mniej i nie ma niebezpieczeństwa pojawienia się zacieków i plam wynikających z nierównomiernie rozłożonej warstwy make-upu. Rozmiar dopasowujemy do swoich preferencji.

Na samym początku polecam eksperymentować z mniejszymi gabarytami pędzelka, którym łatwiej jest wykonać precyzyjny makijaż niż większym. Aby pędzel zachował swoje właściwości na dłużysz czas należy o niego we właściwy sposób dbać. Po pierwsze należy utrzymywać go w czystości i higienie.

Minimum raz w tygodniu należy go oczyścić delikatnym szamponem lub szarym mydłem. Na rynku dostępne są też specjalne preparaty do oczyszczania pędzli. Podczas wymywania podkładu z zakamarków pędzla starajmy się nie wykonywać ruchów kolistych, wyginania i deformowania włosów. Najlepiej skierować włosie dołem do strumienia wody i delikatnie rozdzielając pasmo po paśmie oczyszczać pędzel.

Warto po jego umyciu nałożyć odżywkę, która sprawi, że włosie będzie miękkie. Pędzel najlepiej osuszyć papierowym ręcznikiem lekko wgniatając włosie i pozostawić  w pozycji pionowej do całkowitego wyschnięcia. Nie przyspieszać suszenia na kaloryferze, czy za pomocą suszarki, bo szybko pędzel się przerzedzi.
Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG


Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 18.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×