O czym pamiętać przy depilacji woskiem? Oto kilka ważnych wskazówek

Depilacja woskiem jest jedną z popularniejszych. Czy jednak dobrze wiemy jak ją wykonywać, by była skuteczna? Oto kilka cennych wskazówek.

depilacja woskiem.jpg

O czym pamiętać przy depilacji woskiem? Oto kilka ważnych wskazówek

 

Sposobów depilacji jest kilka. Jednak wiele kobiet, chcąc uzyskać dłuższy efekt gładkiego ciała, stawia na depilację woskiem. Jest to jednak forma, która wymaga pewnej wiedzy, bowiem źle wykonana depilacja woskiem może podrażnić skórę i nie dać upragnionego efektu.

O czym należy pamiętać, gdy planujemy wykonać depilację woskiem?

Peeling przed depilacją

Aby depilacja była naprawdę skuteczna i przyniosła najlepsze efekty, a skóra po zabiegu była miękka i jedwabista, na tydzień lub dwa przed zabiegiem należy wykonać dobry peeling złuszczający i nawilżający. Dzięki temu włoski podniosą się, łatwiej będzie je usunąć, a skóra dzięki dobremu nawilżeniu będzie mniej wrażliwa na podrażnienia.

Zobacz też: DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ - JAK JĄ WYKONAĆ? 

Nie używaj maszynki

Jeśli chcesz, by depilacja woskiem przyniosła efekty na długo, powinnaś przed zabiegiem powstrzymać się przed goleniem, zwłaszcza maszynką. Eksperci mówią, że nawet 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie powinnaś wykonywać żadnej depilacji. Włosy powinny rosnąć swobodnie, dzięki temu łatwiej będzie się ich pozbyć, a efekt gładkości będzie dłuższy.

 

NIe pływaj po zabiegu

Przez 24 godziny po wykonanej depilacji nie powinnaś korzystać z basenu. Dlaczego? W ogólnodostępnej wodzie znajduje się dużo bakterii, które mogą powodować różne infekcje. Twoja skóra po depilacji jest bardzo wrażliwa i szybko możesz nabawić się zapalenia. Poza tym skóra po zabiegu potrzebuje dobrego nawilżenia, a kąpiel w basenie, czy w morzu bardzo wysusza.

Zobacz też: JAK ZAPOBIEGAĆ WRASTANIU WŁOSKÓW 

Ostrożne opalanie

Zaraz po depilacji woskiem nie powinno się wystawiać skóry na mocne działanie promieni słonecznych. Opalanie po 24-48 godzin od zabiegu może spowodować powstanie plam pigmentacyjnych na skórze, których nie da się już usunąć. Jeśli więc już nie mamy wyjścia i wystawiamy się na działanie słońca zaraz po depilacji, dobrze jest użyć kremu z większym filtrem.

Zobacz też: IDEALNIE GŁADKIE MIEJSCA INTYMNE 

Wrastające włoski

Może się zdarzyć, że po zabiegu na ciele pojawią się czerwone kropki, które są oznaką wrastających włosków. Dzieje się tak szczególnie w momencie, gdy depilacja nie została do końca wykonana dobrze, warto dlatego wybrać dobry i sprawdzony salon kosmetyczny. Aby pozbyć się tego efektu najlepiej wykonać delikatne złuszczanie naskórka lub zastosować specjalne kremy do wrastających włosków. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 20.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Sniezka
Ja także jestem zdania, że najlepsze jest depilacja laserowa. Co do
wosku, osobiście bardzo się uprzedziłam do tego zabiegu i miała bardzo podrażnioną skórę... Po wygojeniu poszłam na Laser w Vici Clinic w Krakowie. Nie było żadnych poparzeń ani innych niemiłych historii, a efekt trzyma się u mnie już ponad 4 miesiące
Dodano: 2017-07-30 16:26:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×