Ochrona delikatnej skóry wokół oczu

Wokół oczu znajduje się najcieńsza skóra w całym ludzkim organizmie. Jej naturalne mechanizmy obronne wzmacnia stosowanie odpowiednich preparatów, które powinny posiadać kilka specyficznych właściwości.

Skóra wokół oczu nie zawiera wystarczającej liczby gruczołów łojowych, aby zapewnić sobie odpowiednią warstwę ochronnego płaszcza lipidowego. Posiada za to bardzo wiele zakończeń nerwowych, co sprawia, że wyjątkowo silnie reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak promienie słoneczne czy zanieczyszczenie środowiska .


Wrażliwy układ odpornościowy skóry

Jednym ze sposobów, jakimi skóra broni się przed uszkodzeniami i patogenami z zewnątrz, jest rozmieszczenie w naskórku regularnej, gęstej sieci komórek Langerhansa. W wyniku kontaktu ich wypustek z wirusami, alergenami kontaktowymi czy promieniami UV, migrują one do węzłów chłonnych i dają początek reakcji immunologicznej organizmu. Ich prawidłowe działanie, a tym samym wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych skóry, zapewnia regularne stosowanie odpowiednich preparatów ochronnych. Między innymi z tego powodu warto przykładać szczególną uwagę do wyboru właściwego kremu pod oczy.

Funkcje preparatów pod oczy

Produkt stosowany pod oczy musi być wystarczająco jasny, by pokrywać cienie pod oczami. Jego zadanie to nie tylko rozświetlanie tego delikatnego obszaru twarzy poprzez rozpraszanie i odbijanie światła, ale również spełnianie roli neutralnej bazy pod inne kosmetyki. Powinien zapobiegać ewentualnemu rozpływaniu się lub gromadzeniu się ich nadmiaru na tym delikatnym obszarze twarzy. Jego celem jest też poprawienie zdolności kosmetyków do łączenia się ze sobą i przedłużenie czasu ich utrzymywania się na skórze. Do nakładania go warto użyć pędzelka w kształcie wachlarza, choć najbardziej higieniczny jest wbudowany w opakowanie miękki silikonowy aplikator, taki jak w kremie pod oczy Idealia marki Vichy. Zapobiegnie on dostawaniu się produktu do oczu podczas jego rozprowadzania na powierzchni skóry. Aplikator należy przyłożyć i delikatnie przycisnąć pod wewnętrznym kącikiem oka, a następnie rozetrzeć preparat w miejscach, gdzie ma zneutralizować ciemne cienie, drobne zmarszczki i inne oznaki zmęczenia. Można stosować go także na całej górnej powiece.

Źródło: Mat. prasowe
Foto: ShutterstockDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 06.06.2014 (aktualizacja: 2014-07-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×