Od kiedy możemy stosować zabiegi przeciwstarzeniowe?

Zastanawiacie się kiedy warto rozpocząć korzystanie z zabiegów przeciwstarzeniowych? Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy. Możecie być zaskoczone.

Od kiedy możemy stosować zabiegi przeciwstarzeniowe?

Od kiedy możemy stosować zabiegi przeciwstarzeniowe?


Będąc młodą osobą zazwyczaj nie myślimy o tym co będzie się działo z naszą skórą i jak możemy wyglądać w przyszłości. Tymczasem profilaktykę w zakresie zapobiegania procesom starzenia skóry należy rozpocząć już w wieku młodzieńczym. Nawet dwudziestolatki mogą korzystać z nieinwazyjnych zabiegów, które nawilżą skórę i będą przeciwdziałać pojawieniu się zmarszczek. Ponadto każda kobieta powinna przynajmniej raz w roku udać się do salonu kosmetycznego na zabieg złuszczający martwy naskórek, dzięki czemu tkanka skórna zostanie pobudzona do wytwarzania nowych komórek, a stymulacji ulegną także włókna kolagenowe i elastynowe.

Przed 20. rokiem życia powinniśmy zacząć działania edukacyjno-profilaktyczne, żeby nauczyć młodzież, jak dopasować kosmetyki oraz jak dobierać i nakładać makijaż. Jest to ważne, dlatego że bardzo często dziewczyny malując się, używają źle dobranych kosmetyków, a nieodpowiedni fluid, krem, a nawet puder mogą zaszkodzić skórze
- mówi dr Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Pierwsze zmarszczki zaczynają się pojawiać już ok. 25. roku życia. Wtedy to skóra zaczyna też powoli tracić jędrność. W przedziale wiekowym 25-35 lat dermatolodzy zalecają zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy, a także toksyny botulinowej. Mają one za zadanie zniwelowanie drobnych zmarszczek i opóźnienie powstawania kolejnych. Skórze tracącej jędrność pomoże mezoterapia i głębokie peelingi na bazie kwasów.

Od kiedy możemy stosować zabiegi przeciwstarzeniowe?

Od kiedy możemy stosować zabiegi przeciwstarzeniowe?


Od 30. roku życia zaczynają się pojawiać dość zauważalne zmiany, ponieważ następuje fizjologiczny spadek kwasu hialuronowego, co powoduje zmniejszenie nawodnienia tkanek. Pojawiają się pierwsze zmarszczki statyczne związane ze złym odżywianiem skóry, dlatego oprócz działań profilaktycznych musimy wtedy podjąć działania lecznicze oraz suplementację - mówi dr Robert Chmielewski.

W wieku 35-55, skóra zaczyna wyraźnie opadać, a pod oczami formuje się tzw. dolina łez. Opadają kąciki ust, a nad górną wargą tworzą się zmarszczki palacza, występujące nawet u kobiet niepalących. Twarz zaczyna tracić owal, opada skóra na policzkach. Przy wiotczeniu skóry z pomocą może przyjść mezoterapia, a w przypadku ubytków tkanki w okolicy policzków, fałdów nosowo-wargowych, ust i konturu twarzy, ich uzupełnienie może nastąpić z pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dermatolodzy polecają także zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który poprawia strukturę i napięcie skóry, oraz miękki lifting, czyli zabieg z użyciem kaniuli i kwasu hialuronowego podawanego w miejsce zmarszczek oraz zagłębień.

Po 40. roku życia należy sięgnąć po zabiegi, które jeszcze bardziej wesprą nasz organizm w walce z procesami starzenia skóry. Do 40. roku życia sam walczy o życie, zdrowie i sam koryguje nasze błędy, po 40. r. ż. sami musimy o niego zadbać - mówi dr Robert Chmielewski.

Źródło: MilionKobiet.pl/ Newseria
Foto: Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 23.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zabiegi z wykorzystaniem kwasów Purles to czysta przyjemność!! skora po ich zastosowaniu nabiera blasku i gładkości, wyrównują się niedoskonałości i koloryt skory. szczególnie polecam S-Peel i F-Peel, ale doskonale efekty można uzyskać po G-peel i myslę, ze pozostałych kwasach Purles. wykonując serię zabiegów z użyciem kwasów na długi czas uzyskujemy doskonałe efekty! Polecam do korekcji pierwszych zmarszczek!!!
Dodano: 2014-10-07 22:14:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×