Od kiedy używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Kobiety już od młodych lat obawiają się zmarszczek i zastanawiają się, jak opóźnić proces starzenia oraz kiedy rozpocząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Podpowiadamy!

Od kiedy używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Od kiedy używać kremów przeciwzmarszczkowych?


Są różne szkoły, a raczej informacje przekazywane "drogą pantoflową" odnośnie odpowiedniego stosowania kremów przeciwzmarszczkowych. Jedni uważają, że im wcześniej tym lepiej, inni zaś twierdzą, że rozpoczynając ich stosowanie w młodym wieku przyspieszamy procesy starzenia skóry. Gdzie leży prawda i kogo słuchać, aby odpowiednio pielęgnować swoją twarz?

Musimy przede wszystkim pamiętać, że skóra młodych dziewcząt łatwiej się regeneruje, zatem wystarczą jej kremy zawierające filtry, które będą stanowiły tarczę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Tarczą są także antyoksydanty, które zapobiegają uszkodzeniom struktury skóry. Wskazane jest również stosowanie kremów nawilżających oraz odżywczych, które utrzymają ją w dobrej kondycji. Tego typu produkty warto stosować o każdej porze roku.

Od kiedy używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Od kiedy używać kremów przeciwzmarszczkowych?


Nie można podać konkretnego wieku, od którego należy rozpocząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Szacuje się, że można po nie sięgnąć już po 25 roku życia. Tego typu kremy nie zaszkodzą, ponieważ należy pamiętać, że skóra pobiera z produktów substancje, których tak naprawdę potrzebuje i dlatego warto je różnicować. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych jest kinetyna, która wzmacnia komórki produkujące kolagen i elastynę. Starsza skóra jest poszarzała, cienka i słabiej się regeneruje, przez co potrzebuje więcej substancji aktywnych.

Z tego też powodu jeżeli nie zauważymy, że nasza skóra wymaga wyraźnej pomocy, nie musimy sięgać po mocne kremy, gdyż substancje aktywne po prostu nie zostaną wykorzystane w momencie, kiedy skóra ich nie potrzebuje, a niektóre z nich mogą ją wręcz podrażniać.

Wniosek jest prosty - musimy ocenić stan swojej skóry, to czego potrzebuje i wtedy dobrać odpowiedni krem. W doborze substancji pomoże np. dermatolog, czy kosmetyczka.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 23.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Szarli
A ja i tak boje się, że potem skóra mi się rozleniwi i nie będzie chciała produkować tych wszystkich kolagenów itd :
Dodano: 2014-01-31 20:12:27 Zgłoś nadużycie
Anonim
Skóra bierze z kosmetyków to co jest jej potrzebne, także to mit że za wcześnie używane kremy przeciwzmarszczkowe szkodzą cerze. w Korei czy Japonii popularne są tzw. kosmetyki przeciwstarzeniowe, które używają nawet nastolatki. polecam linię It's skin Power 10 Formula - urocze kremy wodne na wiele problemów skórnych
Dodano: 2014-01-27 12:37:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×