Odkryj moc kawioru

Kawior kojarzy się Wam tylko z przekąską? Jego cenne własciwości doceniono również w kosmetyce. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy.

Odkryj moc kawioru

Odkryj moc kawioru


Kawior coraz częściej jest wykorzystywany przez producentów kosmetyków. Możemy go spotkać zarówno w kremach odmładzających, jak też w zabiegach w spa. Jest to wynik jego niezwykle ważnych dla organizmu składników, do których należą: białka, fosfolipidy, wit. A i E, fosfor, cynk, magnez.

Zatem jakie działanie ma kawior? Przedstawiamy niektóre z nich!

1. Wzmacnia barierę ochroną skóry - bariera lipidowa ochrania skórę przed zanieczyszczeniami, utratą wody, jednak poprzez stosowanie niewłaściwej pielęgnacji i różnego rodzaju związki chemiczne płynące z zewnątrz, bariera ta zostaje naruszona. Do jej odbudowania doskonale nadają się fosfolipidy zawarte w kawiorze!

2. Polepsza proces regeneracji - kawior wykazuje właściwości pobudzające skórę do regeneracji i odbudowy.

3. Biopierwiastki i witaminy występujące w kawiorze poprawiają jędrność skóry oraz dodają jej blasku.

4. Odżywia skórę, dostarcza jej wielu cennych substancji, które wnikają w głębokie warstwy, przez co jest ona wygładzona i ładnie się prezentuje.

5. Dzięki zawartości antyoksydantów, witamin i biopierwiastków wyraźnie wygładza skórę, uelastycznia ją, a co za tym idzie- redukuje zmarszczki.

Korzystacie z dobrodziejstw kawioru?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 14.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×