Odśwież cerę maseczką z jabłka

Jesień, a razem z nią czas na jabłka. Wykorzystajmy je także w pielęgnacji naszej skóry. Przedstawiamy Wam zalety maseczki z jabłka!

Odśwież cerę maseczką z jabłka

Odśwież cerę maseczką z jabłka


Jabłka szczególnie jesienią cieszą się dużą popularnością. To właśnie w nich kryje się skarbnica witaminy C, E, K, PP, wit. z grupy B, magnezu, fosforu, żelaza, wapnia i beta- karotenu. Warto też zwrócić uwagę na fakt występowania w nim kwasu jabłkowego, który wykazuje właściwości złuszczające. 

Maseczka z jabłka doskonale oczyści oraz odświeży szczególnie skórę tłustą, a ponadto wzmocni cerę naczynkową. Powinny na nią uważać osoby mające skórę wrażliwą ze względu na występowanie kwasu owocowego, który może ją podrażnić. 

Jak przygotować taką maseczkę? Nic prostszego!
Jedno średniej wielkości jabłko ścieramy na tarce( razem ze skórką) i dodajemy dwie łyżeczki miodu. Przygotowaną mieszankę nakładamy na buzię na ok. 15 minut, po czym zmywamy wodą. 

Do dzieła!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 09.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MartaEm
Nigdy nie pomyślanym, żeby owoc, który znajduje się praktycznie zawsze w moim mieszkaniu zastosować jako maseczkę. Zastanawia mnie co w przypadku jeśli mamy suchą skórę, ale naczynkową. Czy zastosowanie takiej maseczki nam nie zaszkodzi? W przepisie nie napisano jasno jaki miód jest najlepszy do takiej maseczki. Czy to oznacza, że możemy wykorzystać obojętnie jaki? Nie wpłynie to na jakość i efekt maseczki? Myślę, że najlepiej jak przetestujemy maseczkę w dniu, gdy wiemy, że nie będziemy musiały nigdzie wychodzić gdyby niespodziewanie się pojawiło jakieś podrażnienie.
Dodano: 2015-12-30 14:18:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×