Odświeżający peeling orzechowy do ciała

Jesień i zima to czas, gdy pod ręką mamy dość dużo orzechów. Warto z tego skorzystać i zrobić sobie odświeżający peeling do całego ciała.

Odświeżający peeling orzechowy do ciała

Odświeżający peeling orzechowy do ciała

Orzechy mają naprawdę wiele dobroczynnych właściwości. Oprócz tego, że powinny gościć w naszej diecie jak najczęściej, okazuje się, że można z nich także przyrządzać kosmetyki.

Podczas jesienno-zimowego okresu orzechy włoskie są naprawdę łatwo dostępne i grzechem byłoby tego nie wykorzystać, zwłaszcza, że potencjał tego produktu jest naprawdę bardzo duży. 

Przygotowanie samodzielne odświeżającego peelingu do skóry na bazie orzechów włoskich jest naprawdę proste i nie zabiera wiele czasu. Oprócz tego, jest to kosmetyk, który jest całkowicie naturalny, dlatego nie musisz się bać, że wystąpi u Ciebie reakcja alergiczna na nieznane chemiczne składniki. Co więcej, cena przygotowania takiego peelingu to naprawdę grosze.

 

Co będzie Ci potrzebne?

mały jogurt naturalny
2 łyżki zblendowanych orzechów
2 łyżki mąki kukurydzianej

Przygotowanie peelingu jest naprawdę banalnie proste. Wystarczy wymieszać ze sobą orzechy oraz mąkę i stopniowo dodawać jogurt naturalny, by stworzyła się jednolita masa i kosmetyk mamy gotowy. 

Orzechy włoskie mają bardzo dobre właściwości dla skóry. Dzięki witaminie E przyczyniają się do znacznej poprawy jej wyglądu, a fakt, że mają w sobie także dość znaczące ilości minerałów, witamin z grupy B oraz wolnych rodników sprawia, że dobrze ją odżywiają, a także nawilżają i natłuszczają.

Zobacz też: OWSIANY PEELING DO TWARZY 

Samodzielnie przygotowany peeling jest na tyle delikatny, że nadaje się do używania nie tylko na całe ciało, ale także na twarz. Po jego zastosowaniu skóra wyraźnie staje się gładsza i odświeżona.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 18.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×