Odsysanie tłuszczu z brzucha

Mój brzuch jest naprawdę bardzo duży. Chciałabym go maksymalnie zmniejszyć? Czy jest jakiś limit odessania tłuszczu? Czy taki zabieg mocno boli?

Odsysanie tłuszczu z brzucha

Odsysanie tłuszczu z brzucha


Liposukcja to nie jest metoda odchudzania się, to metoda modelowania sylwetki. Najlepsze wyniki uzyskuje się przy odsysaniu niewielkich objętości u pacjentów z lokalnymi depozytami tłuszczu, które są oporne na odchudzanie. Brzuch to typowa okolica, gdzie takie depozyty występują u kobiet i u mężczyzn.


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś przygotować się do operacji plastycznych!


Moim zdaniem bezpieczny zabieg liposukcji powinien się ograniczyć do odsysania nie więcej niż 3-4 litry treści. Bardziej rozległe liposukcje związane są ze zwiększonym ryzykiem powikłań ogólnoustrojowych, takich jak: zatorowość tłuszczowa płuc. Chemicznie tłuszcz to związek glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych. W czasie liposukcji dochodzi do rozpadu tłuszczu na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, te ostatnie jak się wchłoną w dużej ilości do krążenia to wędrują z prądem krwi do płuc i tu uszkadzają tkanki prowadząc do zaburzeń wymiany gazowej w płucach – jest to groźne dla życia powikłania, które leczy się wlewami dożylnymi alkoholu etylowego. Alkohol ten łączy wolne kwasy tłuszczowe w estry i chroni przed dalszym uszkodzeniem płuc.


Fanki operacji plastycznych - zobacz kobiety, które nie oparły się pokusie i odwiedziły chirurga plastycznego

Czasami duży brzuch wynika z otyłości wewnątrz brzusznej – tkanka tłuszczowa odkłada się na narządach wewnętrznych. Tego tłuszczu nie da się usunąć liposukcją. Groziłoby to uszkodzeniem narządów wewnętrznych. W moich rękach liposukcja to zabieg, który nie jest związany z dużym bólem pooperacyjnym. Ogólnie dostępne leki przeciwbólowe zupełnie wystarczą dla zapewnienia komfortu w okresie pooperacyjnym.Lubomir Lembas
Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 14.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
milla
Witam,a ja zdecydowanie polecam metodę,która nie jest inwazyjna i z której sama skorzystałam .Jestem po czterech zabiegach lipolizy,która polega na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej substancją,która powoduje jej rozpuszczenie ,efekt już zauważyłam po pierwszym zabiegu.Mój problem dotyczył brzucha,ponieważ po ciąży został mi nadmiar skóry,który po mimo cwiczeń nie chciał zniknąc.Cudów na pewno nie ma ważna jest rozsądna dieta i choc 3 razy w tygodniu wprowadzenie cwiczeń,a zabiegi na pewno pomogą ukształtowac naszą sylwetkę.Ja korzystam z gabinetu medycyny estetycznej ELMED w Sopocie i jestem bardzo zadowolona.Pozdrawiam
Dodano: 2013-03-13 14:57:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×