Oko na makijaż

Zaczynasz nosić okulary i zastanawiasz się jaki makijaż jest do nich odpowiedni, albo posiadasz je od dłuższego czasu i nadal nie wiesz jaki makijaż się sprawdzi? Zapoznaj się z naszymi poradami.

Oko na makijaż

Oko na makijaż


W przypadku makijażu oczy kiedy w grę wchodzą okulary należy zawsze pamiętać, że ten element twarzy musi być dopracowany pod każdym względem. Ważny zatem będzie nie tylko makijaż powiek, ale i rzęs, brwi i okolicy oczu, bo okulary przyciągają wzrok rozmówcy właśnie najbardziej na tę część twarzy.

Kiedy nosisz minusy, oko zostaje optycznie zmniejszone, dlatego makijaż nawet dzienny powinien być  zdecydowanie wyraźniejszy w kontur i barwy aby oczy były wyraźniejsze. Polecane są kosmetyki w ciemniejszych odcieniach, a nawet te dające lekki połysk. Nie zapominaj o brwiach jako integralnej części makijażu oczu.

Jeżeli noszone przez Ciebie okulary, to plusy, a wówczas na makijaż oczu musisz poświęcić nieco więcej czasu, aby każdy element był właściwie podkreślony, bo taki typ szkieł powiększa i bardziej uwidacznia okolice oczu. Dlatego zrezygnuj ze zbyt mocnych makijaży na rzecz tych lżejszych w pastelowych, jasnych odcieniach oraz w matowych fakturach. Jak najbardziej możesz używać eyelinera, ale wykonuj nim precyzyjne, cienkie linie. Pamiętaj o regulacji łuku brwiowego, każdy niepożądany włosek zostanie zauważony. Dbaj o rozdzielenie rzęs podczas nakładania maskary.

Kiedy  wada wzroku ogranicza zdolność precyzyjnego tworzenia makijażu oczu skorzystaj ze specjalnych okularów do makijażu, które zdecydowanie ułatwią wykonanie precyzyjnego makijażu oczu.


Makijażowe triki na opryszczkę

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY
Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 21.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×