Operacja zmniejszenia nosa

Czy zabieg zmniejszenia wielkości nosa jest bolesny? Ile trwa okres rekonwalescencji?

Operacja zmniejszenia nosa

Operacja zmniejszenia nosa


Plastyka nosa, nawet ta związana z przecinaniem kości nosa nie jest związana z dużym bólem pooperacyjnym. Po operacji zawsze pojawia się obrzęk i zasinienia, ale pacjenci nie skarżą się na ból. Niektórzy nie przyjmują nawet słabych leków przeciwbólowych. Jedyną uciążliwością jest seton w nosie, który uniemożliwia oddychanie przez nos przez 1 dzień. Operację wykonuje się w narkozie.

Fanki operacji plastycznych - zobacz kobiety, które nie oparły się pokusie i odwiedziły chirurga plastycznego.

Po operacji należy pozostać w klinice na jedną noc. Następnego dnia po wyjęciu setona i badaniu kontrolnym można wyjść do domu. Kolejne badanie kontrolne jest po tygodniu – zdejmuje się wtedy gips i szwy. Nos ma już nowy kształt, ale mogą być jeszcze obrzęki i zasinienia. Po dwóch tygodniach od operacji wygląda się już na tyle dobrze, że można wrócić do swoich codziennych zajęć i nikt się nie zorientuje, że pacjent miał operację nosa. Warto zmienić, np. fryzurę. Wszyscy przypiszą nowy wygląd twarzy fryzurze, a nie operacji nosa.

Zapraszam na konsultację z zastosowaniem komputera VECTRA, który może pokazać aktualny stan anatomiczny nosa oraz wykonać symulację komputerową jak nos będzie wyglądał po operacji.  


Lubomir Lembas


Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 22.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×