Optyczne powiększenie wąskich ust

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz optycznie powiększyć wąskie usta? Skorzystaj z naszych porad!

Optyczne powiększenie wąskich ust

Optyczne powiększenie wąskich ustPełne, duże usta są synonimem namiętności oraz przykuwają wzrok i uwagę do tej części twarzy nie tylko panów, ale też są ideałem piękna dla większości pań. Dlatego każda z nas za pomocą niektórych ogólnodostępnych kosmetyków połączonych z odrobiną wiedzy i wprawy może postarać się optycznie skorygować kształt i wielkość ust. Dostępne na rynku kosmetyki mogą zawierać pewne składniki takie jak: ekstrakt z papryczki chilli, imbiru lub mięty pieprzowej, powodujące podrażnienie skóry ust i w ten sposób dodające im objętości.

Nie musisz stosować specjalnych zabiegów kosmetycznych, by Twoje usta wydały się większe i pełniejsze. Stosując niektóre triki wizażowe osiągniesz zamierzony efekt w krótkim czasie.
Zamocz lekko ręcznik w letniej wodzie i przetrzyj nim usta – dzięki temu wygładzisz wargi i usuniesz łuszczącą się skórę.

Rozprowadź korektor o tonacji twojej skóry wokół ust (najlepiej w pędzelku). Możemy użyć do tego celu również odbijającego światło fluidu. Obrysuj usta konturówką w kolorze twoich ust, a następnie rozetrzyj delikatnie konturówkę za pomocą pędzelka tak, aby pozostawić nieco jaśniejszy fragment na części środkowej ust.

Teraz pomaluj usta pomadką taką, której odcień będzie o jeden lub dwa tony jaśniejszy od twojego koloru ust. Wypełnij pomadką nie całe usta, a jedynie jaśniejsze przestrzenie. Pomadka musi być dopasowana do koloru skóry, a zdecydowanie wystrzegamy się pomadek w kolorach ciemnych i bardzo intensywnych.
Na koniec nałóż na usta błyszczyk, omijając ich kąciki, dzięki czemu pomadka nie powinna się rozmazywać.

Nie zaszkodzi także jak na wycięcie w górnej wardze nałożysz jasną pastelową kredkę, dającą efekt serduszka i uwypuklającą usta. ( tzw. łuk kupidyna). Żeby makijaż ust nie spłynął, radze spryskać je płynnym utwardzaczem (fixer sprayem).

Efekt końcowy nie będzie oczywiście na stałe, natomiast przy odpowiedniej wprawie stanowić będzie błyskawiczny etap podczas wykonywaniu codziennego makijażu.

Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 22.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×