Optyczne zmniejszenie czoła

Masz wysokie czoło i zastanawiasz się, jakie triki w makijażu możesz zastosować, aby go optycznie zmniejszyć? Skorzystaj z naszych porad!

Optyczne zmniejszenie czoła

Optyczne zmniejszenie czoła


Jeśli masz wysokie czoło i czujesz się z nim po prostu źle możesz spróbować odwrócić od niego uwagę. Zapuść długą grzywkę, taką aż po brwi. Lekka grzywka doskonale służy złagodzeniu zbyt wydłużonych rysów i optycznemu skróceniu twarzy i wysokiego czoła Możesz też postarać się przyciągnąć spojrzenie na inną część twarzy np. na usta pomalowane ciemną pomadką i podkreślone błyszczykiem.
Jeśli masz długie włosy bez grzywki i nie chcesz zmieniać fryzury, powinnaś zainteresować się podkładem lub pudrem. Warto pamiętać o starej zasadzie modelowania twarzy – jasne kolory podkreślają i uwydatniają, a ciemne ukrywają.

Do modelowania twarzy możemy używać podkładów, z których jeden jest dopasowany do naszej karnacji, a drugi i 1-2 tony ciemniejszy. Ciemniejszy odcień nałóż tuż u nasady włosów, a jaśniejszy na pozostałej części twarzy. Musisz tylko uważać, by granica miedzy odcieniami nie była zbyt widoczna.
Inną opcją jest użycie matowego bronzera, aby przyciemnić te fragmenty twarzy, które chcemy schować. Uważać należy przy nakładaniu, aby nie przesadzić z kosmetykiem i pamiętać o dokładnym cieniowaniu go. Naszą twarz możemy w świetny sposób skorygować i opalić zarazem bronzerem, który zawsze warto mieć wśród swoich kosmetyków do makijażu.

Bronzer jest kosmetykiem uniwersalnym ze względu na swoje zastosowanie, świetnie kamufluje niedoskonałości takie jak zaczerwienienia, wypryski, przebarwienia jednocześnie ukrywając nasze niedoskonałości, a dodatkowo mamy efekt opalenizny bez podrażnień, oparzeń i ryzyka, że będą jakieś przebarwienia.

Optycznie zmniejszyć czoło mogą także odpowiednio wystylizowane brwi i makijaż koncentrujący uwagę na środkowej części twarzy, czyli na oczach. Najlepiej jest modelować twarz przy świetle dziennym – wtedy będziemy mogli osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt
Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 25.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×