Optyczne zmniejszenie nosa

Masz długi i wąski nos? Poznaj makijażowe triki, które pozwolą skutecznie go zamaskować!

Optyczne zmniejszenie nosa

Optyczne zmniejszenie nosa


Każdy ma jakieś wady i wpatrywanie się w lustro i wyszukiwanie sobie defektów może spędzić u niejednej pani sen z oczu, a na pewno odbije się na jej zdrowiu.

Jeśli masz duży i wąski nos i chcesz go ukryć, możesz starać się np. odwrócić od niego uwagę i skupić ją na innych bardziej korzystnych cechach twojej twarzy. Najlepiej też skupić uwagę na częściach twarzy, które Ci się podobają, bo jeśli je wyeksponujesz odpowiednio - odwrócisz uwagę od mankamentów. Możesz więc podkreślić oczy, policzki, albo zaakcentuj wydatne usta.

Powinnaś też nosić włosy średniej długości lub całkiem długie, gdyż poprzez odpowiednio dobraną fryzurę możesz przysłonić niektóre mankamenty twarzy, a także wyrównać jej proporcje.  Musisz zrezygnować z prostych i gładkich fryzur, ponieważ podkreślają one niechciane linie twarzy i proporcje nosa. Miękkie i postrzępione fryzury doskonale równoważą cały obszar twarzy.

Jeżeli twój nos odbiega trochę od normy, można za pomocą makijażowych trików optycznie go skrócić i odmienić jego proporcje. Czasami nawet niewielka korekta nosa przy pomocy kosmetyków, może zdecydowanie wpłynąć na ogólny wygląd jak też samopoczucie.

Do wizualnego poszerzenia lub wysmuklenia nosa potrzeba dwóch odcieni ciemniejszego i jaśniejszego podkładu/ fluidu lub pudru brązującego.

Jeżeli jest bardzo wąski należy go skorygować poprzez nałożenie jasnego podkładu, lub jasnego rozświetlającego pudru na skrzydełka nosa. Jeśli nos jest zbyt wąski na całej swojej długości, wtedy dobrze jest jasny podkład rozprowadzić począwszy od zewnętrznej krawędzi skrzydełek, aż po wewnętrzne kąciki oczu. Taki kosmetyczny trik sprawi, ze nos będzie wydawał się szerszy i dłuższy niż jest w rzeczywistości.

Jeśli chcesz wizualnie skrócić zbyt długi nos, na koniuszek za długiego nosa należy nałożyć ciemniejszy odcień podkładu lub ciemniejszy puder. Dobrze jest też musnąć twarz matującym pudrem w odcieniu skóry tak, aby kolory zbyt mocno się nie odcinały.
Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 24.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×