Oto 5 absurdalnych mitów na temat kobiecego ciała

To, w co wierzyli nasi przodkowie, przeraża!

iStock_71356489_MEDIUM.jpg

Kobiece ciało od zawsze fascynowało ludzkość. Jego tajemnicę tłumaczono na wiele sposobów, przez co powstało wiele mitów. Oto najdziwniejsze z nich:

Kobiety, które zbyt dużo czytają, są bezpłodne

To mit, w który wierzono w... XIX wieku! W tym czasie coraz więcej kobiet rozpoczynało naukę na uniwersytetach, co nie do końca podobało się mężczyznom. To właśnie wtedy rozpowszechniono teorię, według której czytanie zbyt wielu książek ma zły wpływ na płodność kobiety.

Kobieta w trakcie miesiączki jest w stanie zatruć... jadem

Już w starożytności sądzono, że w trakcie miesiączki kobieta jest "nieczysta". W końcu miesiączka stanowiła pewnego rodzaju "karę" za to, że kobieta nie spodziewa się jeszcze dziecka. Za nieczyste uważano wszystko, co kobieta nosiła lub czego dotykała w czasie miesiączki. Niektórzy sądzili, że okres powoduje wydzielanie się... jadu w kobiecym ciele.

Tylko kobieta, która ma ochotę na seks, może zajść w ciążę

Ta teoria znajduje wielu zwolenników również w dzisiejszych czasach... Podobno kiedy kobieta nie odczuwa żadnej przyjemności płynącej ze stosunku, nie jest możliwe, aby zaszła w ciążę. Jej organizm w trakcie niekomfortowej sytuacji nie jest w stanie działać prawidłowo. 

Seks z dziewicą to doskonały sposób na wyleczenie choroby wenerycznej 

Niegdyś wierzono, że dziewice posiadają magiczną moc- swego rodzaju "czystość", która znajduje się nie tylko w ich ciele, ale i duszy. Dlatego mężczyźni najbardziej cenili kobiety, które nadal czekały na swojego jedynego ukochanego... Współcześnie, w niektórych regionach Afryki, mężczyźni wierzą, że seks z dziewicą to najlepsza metoda leczenia AIDS. 

Kobiety, które lubią się masturbować, mają małe piersi 

W wielu epokach masturbację traktowano jako coś, czego należy się wstydzić. Dlatego wierzono, że kobiety, które mają małe piersi, zostały w ten sposób "ukarane" za nieprawidłowe "wykorzystywanie" swoich wdzięków. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 09.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×