Oto 5 podstawowych błędów w pielęgnacji cery zimą

Jak dbać o skórę zimą? Najważniejsze, by nie popełniać pewnych bardzo popularnych błędów, które zdecydowanie nie pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji skóry.

Oto 5 podstawowych błędów w pielęgnacji cery zimą

Oto 5 podstawowych błędów w pielęgnacji cery zimą

Zima to szczególny czas, kiedy nasza skóra wymaga więcej uwagi. Wiatr, zimne powietrze, i duże różnice temperatur mogą bardzo wpływać na kondycję naszej cery. Chcąc uniknąć ziemistej, łuszczącej się i przesuszonej cery sięgamy po różne środki pielęgnacji. Często jednak w codziennych rytuałach nie dostrzegamy błędów jakie popełniamy. A oto i one:

Zbyt duża ilość kremu nawilżającego

Podstawowym błędem jest nakładanie zbyt dużej warstwy kremu. Gdy nasza skóra jest sucha chcemy ją szybko i dobrze nawilżyć, dlatego sięgamy po krem i nakładamy go nie zastanawiając się nad tym. Otóż skóra działa jak jak gąbka. Wchłonie tylko określoną ilość kremu, a cała reszta pozostaje na jej powierzchni, gdzie potencjalnie może blokować pory.

 

Źle dobrany krem

Każdy rodzaj skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Źle dobrany krem może nawet nie tylko nie pomóc, a nawet zaszkodzić. Jeśli masz cerę trądzikową to dobierz do niej odpowiedni krem. Najlepiej skonsultować się z kosmetyczką, poznać swój typ cery i dobrać odpowiedni krem, to naprawdę bardzo ważne.

Zobacz też: MOC ZDROWEJ SKÓRY 

Odpowiedni czas

Minutę po oczyszczaniu skóry jest ona wilgotna i bardzo podatna na dodatkowe nawilżanie. Własnie wtedy powinno się nakładać kremy nawilżające. Zimą powietrze jest suche i czerpie wodę z każdego miejsca, które tylko może mu ją dać, także z naszej skóry.

Kiedy nasza skóra staje się wilgotna, czyli zaraz po oczyszczaniu, powietrze będzie wyciągać wodę z jej najgłębszych warstw, aż do jej powierzchni. Dlatego w ciągu minuty od oczyszczania skóry, należy jak najszybciej zastosować tonik, tylko bezalkoholowy, który nawilży i zatrzyma wodę w skórze. Pamiętaj o tym, że zabiegi nawilżające w zimie należy wykonywać szybko.

Oto 5 podstawowych błędów w pielęgnacji cery zimą

Dbanie o cerę zimą jest bardzo ważne

Dobre złuszczanie skóry

Ten dodatkowy krok w pielęgnacji skóry zimą jest niezbędny, a często się o nim zapomina. Łuszcząca skóra to tak naprawdę martwy naskórek, który może blokować dotarcie kremów nawilżających do wciąż żywych komórek skóry. Dlatego regularne usuwanie go jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Delikatne peelingi kilka razy w tygodniu znacznie polepszą nie tylko kondycję Twojej skóry, ale także wzmocnią działanie pozostałych kosmetyków nawilżających, których używasz.

Zobacz też: 3 PRZEPISY NA IDEALNY PEELING UST 

Ochrona przed UV

Promienie słoneczne są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, bruzd, czy plam na skórze. Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że promienie słoneczne mają w zimie prawie taką samą siłę jak latem. Promieniowanie UV jest jedną z głównych przyczyn szybszego starzenia się skóry, dlatego nie wolno zapominać o ochronie także podczas zimy. Promieniowanie UV może także wpływać na skórę tak, że utworzy ona pewną barierę i nie będzie odpowiednio przyswajać kosmetyków nawilżających.

Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 12.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Świetne apteczne kosmetyki to Flos Lek, farmaceutka pomoże w doborze tego właściwego. Polecam są super :)
Dodano: 2014-12-19 15:53:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×