Owsiany tonik do twarzy, który zrobisz sama

Oczyszczanie skóry jest bardzo ważnym elementem dbania o nią. Owsiany tonik to świetna propozycja dla tych, którzy mają wrażliwą i suchą skórę. Zobacz jak go zrobić.

Owsiany tonik do twarzy, który zrobisz sama

Owsiany tonik do twarzy, który zrobisz sama

Wiele kosmetyków możemy przygotować same w domu. Dzięki temu chronimy siebie przed chemicznymi substancjami, które niekoniecznie są dobre dla naszego organizmu i często mogą wywoływać alergie.

Jeśli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, suchej, a nawet atopowej, to owsiany tonik będzie dla Ciebie idealny. W płatkach jest bardzo dużo witaminy B, a przygotowany z nich tonik ma właściwości zmiękczające oraz łagodzące, dlatego nada się idealnie dla skóry, która potrzebuje ukojenia i nawilżenia. Jego przygotowanie jest bardzo proste, a efekty mogą Cię naprawdę miło zaskoczyć.

Jak zrobić owsiany tonik?

Składniki:

Pół szklanki płatków owsianych
woda
gaza, sitko, lub papierowy filtr do kawy

Przygotowanie:

Do szklanki z płatkami owsianymi wlej wodę tak, by jej poziom tylko lekko unosił się nad płatkami. Mieszankę odstaw do lodówki na 24 godziny. Pamiętaj, by co jakiś czas przemieszać odstawione płatki. Po upłynięciu czasu przecedź mieszankę przez sitko lub gazę i przelej do plastikowej butelki.

Tonik przechowuj w lodówce i pamiętaj, że nie zawiera on konserwantów, więc jego termin przydatności jest dość krótki - około 3 dni. Warto zatem przygotowywać niewielkie ilości ale dość często. Wtedy będziemy mieć gwarancję, że nasz specyfik się nie zmarnuje.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Schutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 26.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×