Patent na kreskę idealną

Chciałabyś się dowiedzieć,czym należy malować kreski po wewnętrznej stronie oka, aby były trwałe? Skorzystaj z naszych porad!

Patent na kreskę idealną

Patent na kreskę idealną


Zrobienie kreski po wewnętrznej stronie oka nie jest najłatwiejszym z elementów makijażu, wystarczy jednak poznać zalety różnych produktów do makijażu, a potem odrobinę poćwiczyć, aby opanować tę pozornie trudną sztukę.

Aby kreski po wewnętrznej stronie oka były trwałe należy wybrać odpowiednie ''narzędzie’’, czyli kredkę wodoodporną, najlepiej kredkę miękką, jest ona łatwiejsza w użyciu. Przy malowaniu  kreski kredką powinniśmy pamiętać, że jest to okolica narażona na podrażnienia, uczulenia i infekcje bardziej niż inne miejsca. Dlatego nie powinniśmy używać do tego pożyczonych kredek oraz takich, które ze względu na konsystencje mogą spowodować podrażnienia, czyli ani zbyt twardych, ani też bardzo miękkich i rozpływających się.

Ważnym zadaniem jest także wybór właściwego koloru kredki i tak np. czarna kredka nie nadaje się do oczu z natury małych, ponieważ jeszcze je pomniejszy. Czarna linia po wewnętrznej stronie dolnej powieki bardzo podkreśla jej naturalny kształt.

Biała kredka powoduje że oko wygląda na mniej zmęczone.  Intensywna biel wygląda dość nienaturalnie, dlatego lepiej położyć biel perłową lub cielistą , zwłaszcza jeśli mamy małe oczy.

Kolory z dużą domieszką różu, czerwieni lub fioletu dają efekt zapłakanego i zmęczonego oka.
Kreski zielone i niebieskie są dopuszczalne tylko w towarzystwie ciemniejszej kreski pod linia rzęs.
Unikajmy także rudych i czerwonych odcieni brązu, które również powodują, że oko wydaje się podrażnione, zaczerwienione, a zamiast nich wybierzmy chłodny lub czekoladowy brąz.


Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 23.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Bernka
Kocham kreski na oku;]
Dodano: 2013-08-26 12:01:54 Zgłoś nadużycie
krysia87
super rada
Dodano: 2013-08-23 16:19:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×