Paznokcie hybrydowe? Zrób je sama!

Mogłoby się wydawać, że paznokcie hybrydowe są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, które mają czas i pieniądze na odwiedzanie salonu kosmetycznego maksymalnie co dwa tygodnie. Nic bardziej mylnego!

hybrydy.jpg

Na rynku kosmetycznym jest wiele firm, które oferują kompletne zestawy dla początkujących amatorek hybryd. Lampa, pilniki, polerki, podstawowe lakiery, bazy, cleaner, zmywacz… Wszystko czego potrzebujesz do samodzielnego wykonania, a następnie zdjęcia lakieru hybrydowego.

Musisz mieć jednak na uwadze, że manicure hybrydowy wymaga dużo większej precyzji niż manicure tradycyjny. Jeżeli nie radzisz sobie z malowaniem paznokci bez zalewania sobie przy tym skórek powinnaś wcześniej poćwiczyć. Wskazówka od nas - na pędzelek zawsze nakładaj minimum lakieru - lepiej nałożyć trzy cieniutkie i równe warstwy, niż jedną czy dwie niechlujnie. 


Hybryda krok po kroku


1. Zaczynamy od opiłowania paznokci. Następnie blokiem polerskim, który znajdziemy w naszym zestawie startowym, matujemy delikatnie płytkę paznokcia. Dzięki temu manicure dłużej się na niej utrzyma.

2. Wacik bezpyłowy. Nasączamy go cleanerem, czyli specjalnym płynem do odtłuszczania płytki paznokcia. Wacikiem dokładnie przecieramy wszystkie paznokcie. 

3. Baza. Po ok. 30 sekundach możemy zaczynać. Najpierw na paznokcie nakładamy bazę. Musimy uważać, żeby nie zalać przy tym skórek - to bardzo ważne! Paznokcie utrwalamy w lampie (dokładny czas naświetlania jest zależny od rodzaju lampy - informacja znajdzie się w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu).

4. Pora na kolor! Ostrożnie i bardzo precyzyjnie malujemy paznokcie. Jeżeli przypadkowo zalejemy skórki konieczne jest zmycie lakieru jeszcze przed utwardzeniem w lampie za pomocą cleanera. Jeżeli jesteśmy zadowolone z efektu- utrwalamy kolor pod lampą. W zależności od pokrycia nakładamy drugą, a czasem nawet trzecią warstwę. 

5. Przed nami przedostatni krok, czyli top. Nakładamy go na płytkę tak, by dokładnie pokrył cały lakier kolorowy, ale przy tym nie wychodził na skórki. Następnie - oczywiście - lampa. Na koniec paznokcie przecieramy wacikiem nasączonym cleanerem. 

Voila! Przez kolejne dwa tygodnie możemy cieszyć się perfekcyjnym manicurem!

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 09.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Semilac
Witam, zalecamy kilka dni przerwy a także smarowanie przez ten czas, skórek oliwką przed zrobieniem kolejnego manicure hybrydowego.
W razie pytań chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac
Dodano: 2016-11-22 13:19:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zakupiłam zestaw Semilac, jest super. Tylko czy robimy przerwy między jednym a drugim manicure hybrydowym?
Dodano: 2016-11-21 23:35:57 Zgłoś nadużycie
Karolajna
Rzeczywiście, największą trudnością jest pomalowanie paznokci tak, aby nie zalać skórek. Na szczęście mamy bogaty wybór lakierów hybrydowych, które praktycznie same się poziomują, np. marki Semilac: https://drogeria.pl/pol_m_Paznokcie_Paznokcie-hybrydowe_Lakiery-hybrydowe-555.html. Szczerze mówiąc, nie miałam okazji stosować jeszcze innych lakierów hybrydowych, ale te jak dla początkującej sprawdzają się rewelacyjnie.
Dodano: 2016-11-09 13:40:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×