Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu powinny się znaleźć w każdej kosmetyczce, ponieważ ułatwiają zrobienie perfekcyjnego i trwałego makijażu. Dowiedz się, jakich pędzli lepiej używać: z naturalnego czy syntetycznego włosia.

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

To nieprawda, że pędzle do makijażu są przeznaczone tylko dla profesjonalnych makijażystów. Ty też możesz robić swój makijaż za pomocą pędzli, ponieważ będzie on trwalszy, bardziej precyzyjny i higieniczny.

Są dwa rodzaje pędzli: z włosia naturalnego (np sobola, kuny, kucyka), które są bardzo miękkie i odpowiednio czyszczone i przechowywane na pewno posłużą Ci na lata. Minusem jest to, że włosie naturalne może alergizować. Pędzle z włosia syntetycznego zazwyczaj produkowane są z taklonu lub nylonu. Są to pędzle twardsze i bardziej sprężyste oraz nie alergizują skóry. Jeśli zależy Ci na dokładnym nałożeniu podkładu, pędzel do podkładu z włosia syntetycznego może być lepszy od tego z włosia naturalnego.

Pędzle syntetyczne zazwyczaj są dużo droższe od tych z naturalnego włosia. Ale jeżeli kupujemy pędzle do naszego domowego użytku, nie musimy kupować całego zestawu, a samych pędzli do cieniowania oka jest naprawdę dużo. Zainwestuj w te podstawowe: pędzel do podkładu, pudru, różu, ceni do powiek, do ust, wachlarzyk i grzebyczek do brwi. Resztę pędzli możesz kupować z upływem czasu jak i doświadczenia w posługiwaniu się pędzlami. Możesz też mieszać pędzle, jeżeli chodzi o firmy. Często dana firma ma rewelacyjny pędzel do różu, a druga ma lepszy pędzel do pudru. Tak naprawdę to kwestia indywidualnego wyboru, które pędzle wolimy.

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Bardzo ważne jest, aby dbać o pędzle i czyścić je regularnie i to niezależnie od tego, jaki rodzaj pędzli wybieramy. Jeśli stosujemy pędzle w domu, nie musimy myć ich codziennie, ale przynajmniej raz w tygodniu. To bardzo ważne, ponieważ na pędzlach osiadają się kosmetyki, których używamy. Dlatego, aby nie mieć niespodzianek na twarzy dbajmy o higienę naszych pędzli.

Szczególnie pędzel do podkładu, jeżeli używany jest codziennie to i codziennie powinien być myty. Wiele firm kosmetycznych ma już w swojej ofercie specjalne preparaty do mycia pędzli na bazie alkoholu, które dodatkowo dezynfekują, np. Inglot, Sephora. Ale możesz też skorzystać z mydła, szamponu, żelu do twarzy, a nawet oliwy z oliwek (po oliwie nałóż jeszcze mydło). Pędzle pozostaw do wyschnięcia na rozłożonym papierowym ręczniczku, to pozwoli im wrócić do ich normalnego kształtu, nie trzyj pędzli o ręcznik i nie susz ich nigdy na kaloryferze!

Kliknij i zobacz, jak używać pędzli i gąbeczek! 

Jeżeli będziemy dbać o nasze pędzle, niezależnie czy są z bardzo drogiej firmy czy tańszej, pędzle posłużą nam na długo.

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu: naturalne czy syntetyczne?Opracowanie: Bogumiła Grassmann

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock

Kliknij i przeczytaj dokładny przewodnik po pędzlach do cieni!

eye brush.jpgDodał(a): Bogumiła Grassmann , Piątek 16.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
Pędzle z włosia syntetycznego - kupuję wyłącznie!
Dodano: 2013-02-25 01:41:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×