Peeling na bazie kwasów latem? Możliwe!

Wiele z Was zapewne słyszało o dobroczynnym wpływie peelingów na bazie kwasów na naszą twarz, lecz mówi się też o tym, że warto z tych zabiegów zrezygnować w lecie. Dzięki nowej generacji tych produktów teraz nie musimy ich sobie odmawiać w żadnej porze roku! Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy!

Peeling na bazie kwasów latem? Możliwe!

Peeling na bazie kwasów latem? Możliwe!


Złuszczanie naskórka za pomocą kwasów jest niezwykle doceniane przez kobiety, ponieważ regeneruje naskórek, pomaga w walce z bliznami potrądzikowymi, likwiduje przebarwienia i odżywia skórę. Eksfoliacja kwasami polega na ścieraniu zewnętrznej warstwy naskórka, a więc pozbawieniu skóry jej naturalnej ochrony, dlatego też jest ona wtedy dużo bardziej wrażliwa na wpływ promieni słonecznych, których działanie po wykonaniu peelingu może prowadzić do powstania przebarwień. Z tego też powodu dotychczas lekarze medycyny estetycznej odradzali wykonywanie chemabrazji latem. Produkty nowej generacji pozwalają jednak wykonywać tego typu zabiegi przez cały rok.

Mimo bardzo dużego stężenia kwasów wnikają one w głąb skóry, powoli uwalniając się z bardzo gęstego żelu, co powoduje, że nie mają szybkiego kontaktu z zewnętrznymi warstwami naskórka. Wnikają głęboko w skórę, nie podrażniając tej zewnętrznej warstwy i dzięki temu nie ma takiego widocznego złuszczania.
W skład peelingu wchodzi pięć alfa - i beta-hydroksykwasów. Jest to tak kompleksowy skład, że właściwie peeling może być wykonany u każdego pacjenta. Na typowe objawy anty-agingu, czyli na fotostarzenie, drobne zmarszczki, przebarwienia, a również u pacjentów trądzikowych, u osób ze skórą problematyczną, tak zwanych młodych problematycznych, czyli z początkami objawów trądzikowych - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mariusz Dziubiński, prezes firmy Revisage dystrybuującej produkty i sprzęt kosmetyczny.

Warto wiedzieć, że nad bezpieczeństwem takiego zabiegu po wyjściu pacjentki z gabinetu czuwa lekarz poprzez upewnienie się, że kwasy nie będą działały po udaniu się na zewnątrz, dlatego też ważne jest aby peelingi były wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej. Nie mogą sobie na nie pozwolić osoby mające alergie na składniki peelingu, rany na skórze oraz infekcje.

Aby dowiedzieć się więcej na temat peelingów wykonywanych latem, obejrzyjcie materiał:Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 20.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Używam peelingów na bazie kwasów marki Taovital. Np. peeling na bazie kwasu migdałowego http://www.taovital.pl/kwas-migdaowy-162-p.asp. Świetny, polecam!
Dodano: 2014-09-10 15:10:12 Zgłoś nadużycie
paula2509
Lubię testować różne nowe rzeczy ale chyba jednak zostanę przy swoim klasycznym peelingu :)
Dodano: 2014-06-22 14:39:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×