Perfekcyjna stylizacja włosów

Chcesz się dowiedzieć, na co należy zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków do stylizacji włosów? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Perfekcyjna stylizacja włosów

Perfekcyjna stylizacja włosów


Istnieje mnóstwo produktów do stylizacji, modelowania i utrwalania włosów. Spraye, pianki, żele, woski, gumy i pasty strukturyzujące. Wybór jest bardzo duży. Ważnym czynnikiem jest to, żeby wiedzieć, który produkt będzie najodpowiedniejszy. A o tym decyduje rodzaj Twoich włosów, no i oczywiście efekt końcowy, jakiego oczekujemy.

Stylizacja włosów to świetna zabawa, dzięki której mamy nieograniczone możliwości tworzenia najróżniejszych form. Na tym etapie nadajemy im wyjątkowego, indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Staramy się wyrazić samego siebie, czyli styl, w którym najlepiej się czujemy. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem podczas stylizacji włosów jest Twoja wyobraźnia. Bardzo ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy doborze produktu do stylizacji, jest: długość i rodzaj włosów, moc utrwalenia produktu która jest oznaczona liczbowo, np. 1-5 – im wyższa liczba, tym mocniejsze utrwalenie. Oczywiście nie zapominajmy o tym, żeby zainwestować przede wszystkim w produkty profesjonalne.

Spraye (czyli inaczej lakiery do włosów). Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy Twoim celem jest ułożenie fryzury na suchych włosach. Spraye dzielą się na dwa rodzaje produktów – mokre i suche. Na włosach cienkich i delikatnych najlepiej sprawdzi się suchy spray, ponieważ efekt stylizacji będzie bardzo plastyczny i naturalny. Mokre sprawdzą się przy stylizacjach o charakterze dramatycznym. Natomiast w bardzo łatwy sposób można sprawdzić, czy mamy do czynienia z suchym, czy mokrym produktem. Lekkie spryskanie dłoni da nam organoleptyczne odczucie, z jakim produktem mamy do czynienia. Aplikacja ok. 30 cm od włosów.

Pianka do włosów to wielofunkcyjny produkt. Stosuj ją na mokre włosy, a następnie wysusz włosy przy użyciu suszarki. Produkt świetnie sprawdzi się tam, gdzie oczekujemy maksymalnego podkreślenia i uwidocznienia objętości. Dwa rodzaje produktów: pianka, którą aplikuje się przy skórze głowy, ale na włosy i pianka, której aplikacja przeznaczona jest na długości i końce włosów. W zależności od długości włosów można zastosować pojedynczy produkt bądź połączyć je wspólnie ze sobą.

Żel używany jest zarówno do układania, jak i utrwalania fryzury. Nakładany jest na włosy palcami, tworząc przy tym fryzurę i nadając włosom ich docelowy kształt. Żel pozwala uzyskać efekt bardzo mocnej stylizacji (oczywiście efekt zależy od jego mocy). Ten produkt stosujemy na włosy zazwyczaj krótkie i średnio krótkie. Włosy po użyciu produktu mogą być bardzo sztywne bądź giętkie, tworząc rodzaj mokrej stylizacji.

Gumy i pasty do stylizacji stosujemy, kiedy chcemy uzyskać efekt miękkiej, ustrukturyzowanej i plastycznej stylizacji. Używamy ich z reguły na suchych włosach. Można do nich dodać odrobinę żelu, aby włosy były mocniej utrwalone. Należy zwrócić uwagę przy doborze na konsystencję produktu (im większa postać gęstego kremu, tym bardziej plastyczna możliwość wykreowania dynamicznej i ustrukturyzowanej fryzury).


Janusz Podulka

Ekspert MilionKobiet.pl
Janusz Podulka
Instruktor GOLDWELL, Salon Fryzjerski Wrocław

Fot. Mariusz Żyto

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 21.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×