Perfumiarstwo - innowacje i sztuka kreacji

Perfumiarstwo nazywane l’huitieme art – ósmą sztuką – w niczym nie ustępuje malarstwu, muzyce czy rzeźbie. Poznaj efekty pracy najbardziej innowacyjnych perfumiarzy i pobudź swoją kreatywność na specjalnych warsztatach!

Perfumiarstwo - innowacje i sztuka kreacji

Perfumiarstwo - innowacje i sztuka kreacji

Celem warsztatów jest przedstawienie najbardziej innowacyjnych perfum w historii i ich twórców jako przykładów nieszablonowego myślenia, przełomowych idei, tworzenia nowych trendów. Jak mawiał Steve Jobs, “Innovation distinguishes between a leader and a follower.”

Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać zapachy, które zmieniły bieg historii. Przechodząc przez kolejne epoki i zanurzając się w towarzyszące im zapachy mają okazję powąchać kompozycje, które zrewolucjonizowały myślenie o perfumach w swoich czasach. Autentyczne surowce używane w perfumiarstwie od czasów starożytnych, orientalne żywice, piżmo i ambra, ekskluzywny jaśmin i srebrne kadzidło, a także tzw. Wielkie Molekuły – syntetyki, które tchnęły nowego ducha w perfumiarstwo – to wszystko, plus najwyższej klasy perfumy luksusowe i niszowe, będzie towarzyszyć uczestnikom przez całe spotkanie.

Zobacz też: Zapach, który go uwiedzie

zapach2.jpg

Warsztaty są interaktywne, angażują wszystkie zmysły, nie tylko zmysł węchu. Uczestnicy poznają idee perfumiarzy i sami uczą łamać się schematy myślenia: czy świeżość zawsze musi pachnieć cytryną? Czy czekolada musi być słodka? Kto powiedział, że mężczyzna nie może pachnieć różą? Innowacje to nie tylko technika – to po prostu umiejętność myślenia poza schematem.

Czas trwania warsztatów: około dwóch godzin
Organizatorem warsztatów są: Most Incredible Ideas, Magda Pohrybieniuk, Urszula Czuba
Prowadząca warsztaty: Marta Siembab, Pracownia Senselier


Kliknij i sprawdź najnowsze propozycje perfum!


Foto: Thinkstock


Dodał(a): Wiktoria Jakubowska , Piątek 14.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×