Perfumy w kremie domowej roboty

Idziecie do perfumerii i nie możecie wybrać odpowiedniego zapachu? Lubicie jeden konkretny nurt i nim chcecie pachnieć? Perfumy w kremie można zrobić samemu w domu!

Perfumy w kremie domowej roboty

Perfumy w kremie domowej robotyZapewne każda z nas spotkała się z problemem w perfumerii polegającym na tym, że nie ma jednego, konkretnego zapachu, który uwielbiamy. Wanilia, imbir, lawenda, a może ich mieszanka, czy jeszcze jakiś zupełnie inny aromat? Taki zapach możecie łatwo zrobić własnoręcznie.

Perfumy najczęściej stosujemy na nadgarstkach i na szyi, do czego sprawdzają się perfumy w kremie. Mają one wielki atut, albowiem możemy je same przygotować w domu!

Podajemy przykład na przygotowanie takich perfum.

Potrzebujemy np. wazeliny( jest bezwonna i trwała), olejku zapachowego, pudełeczka na perfumy. Wazelinę rozpuśćcie w wodnej kąpieli, do której możecie dodać oleju (obojętnie jakiego), co sprawi, że perfumy nie będą tak szybko gęstniały. Do takiej rozpuszczonej wazeliny wystarczy dodać kilka kropel olejku zapachowego(lub własnej mieszaniny kilku olejków), dokładnie wymieszać  i wszystko przelać do przygotowanego pudełeczka.

Możemy też użyć np. naturalnego wosku pszczelego i oleju migdałowego, przy czym  wosk  dokładnie rozdrabniamy, łączymy jego jedną łyżkę z łyżką oleju w np. ceramicznym pojemniku i umieszczamy w kąpieli wodnej (czekamy, aż wosk się rozpuści). Następnie pojemnik wyjmujemy z wody, a do powstałej  mieszanki dolewamy olejek (lub mieszankę kilku olejków), dokładnie mieszamy i wszystko szybko przelewamy do pojemnika na perfumy. Tak przygotowaną masę pozostawcie do wystygnięcia.

Wielkim  atutem własnoręcznie przygotowanych perfum jest fakt, że nikt inny nie zakupi ich w perfumerii, co dodaje nam oryginalności.

Do dzieła!


Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 02.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×