Picie drożdży na porost włosów

Czy picie drożdży rzeczywiście wspomaga porost włosów? Jeżeli tak, czy może Pani wytłumaczyć, jak przygotować taką drożdżową mieszankę? Czy istnieją jakieś negatywne konsekwencje picia drożdży?

Picie drożdży na porost włosów

Picie drożdży na porost włosówPicie drożdży rzeczywiście może poprawić kondycję naszych włosów, ale w sytuacji, kiedy ich osłabienie, wypadanie jest związane z niewłaściwą, mało zbilansowaną dietą, kiedy w naszym organizmie panuje niedobór pewnych pierwiastków odpowiadających za stan czupryny. Drożdże również pomogą w problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy oraz wspomoże szybszy wzrost włosów.

Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą

Natomiast jeśli wypadanie jest spowodowane problemami genetycznymi, endokrynologicznymi, stresowymi- picie drożdży okaże się nie wystarczającą metodą, a nawet nie skuteczną. Dla osób, które jednak chciałyby poprawić kondycję włosów, uzupełnić braki pierwiastkowe odpowiedzialne za stan cebulek włosów, ważne jest to, aby w odpowiedni sposób przygotować drożdże do picia.

Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Negatywne konsekwencje mogą wystąpić wtedy, kiedy  nie "zabijemy" żywych komórek drożdży (ferment w przewodzie pokarmowym, dolegliwości żołądkowo-jelitowe), dlatego bardzo ważne jest, aby nie zalewać ich zimnym/ciepłym mlekiem, wodą, ale WRZĄTKIEM wody. Doprowadzimy wtedy do "zabicia" komórek drożdży. Wystarczy zalać szklankę wrzątkiem z 1/5 kostki drożdży i pozostawić do wystygnięcia (koniecznie!), a następnie wypić.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 15.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
beatamarysia
ja właśnie należę do grona osób u których niestety to się nie sprawdziło. zresztą picie tego było dla mnie męczarnią, okropny smak. Zmieniłam moją codzienną pielęgnację. Kupiłam sobie bardzo dobry szapom (revita, tu jest: nuvialab.pl ) kupiłam sobie specjalną szczotkę, która nie wyrywa włosów (tabgleteezer) nie związuję ich i ogólnie staram się ich nie męczyć (myję co 3 dni, jak najkrócej suszę suszarką) moim włosom wyraźnie to się podoba ;)
Dodano: 2014-03-18 20:53:48 Zgłoś nadużycie
boliuszka
Ten naturalny sposób nA pORost włOSÓw sprawdza się w „łagodnych” przypadkach. Jeśli jednak ktoś ma łysienie, bądź nadmierne wypadanie włosów, to powinien coś innego zastosować. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest grzebień laserowy Vivicomb. Ja go kupiłam (stąd http://vivICombnalYsiEnie.pl/ ) dla mojego partnera, który już od dłuższego czasu miał problem z łysieniem. Teraz powoli włosy mu odrastają. Widać, że są one mocniejsze i zdrowsze. Może już niedługo będzie miał takie na całej głowie.
Dodano: 2013-04-08 10:54:47 Zgłoś nadużycie
oliwkaz
Myślę, że wypróbuję. :D
Dodano: 2013-03-31 23:23:32 Zgłoś nadużycie
keczi
ja wolę nie ryzykowac jakos picie drożdzy nie podoba mi się
Dodano: 2013-01-15 14:54:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×