Piękne włosy na dzień dobry

Jeśli wieczorem odpowiednio przygotujesz włosy, rano będą już ładnie ułożone. Wystarczy je przeczesać. Nie wierzysz? Spróbuj sama!

wiatr we włosach

Wieczorem: podziel i upnij

Krok 1

Umyj włosy i delikatnie osusz je ręcznikiem. Spryskaj u nasady kosmetykiem dodającym objętości, by się uniosły. Potem zrób przedziałek pośrodku, przez całą głowę. Każdą stronę podziel na dwie części. Każde z czterech pasm lekko zwiąż gumką.

Krok 2

Prawe pasmo przełóż na lewą stronę (nad czołem). Zdejmij gumkę i przymocuj je wsuwkamipiękne włosy na dzień dobry 4.jpg. To samo zrób z pozostałymi pasmami, przekładaj je na drugą stronę głowy.

Krok 3

Pasma powinny utworzyć "turban". Tak przypięte włosy owiń chustką – w czasie snu wsuwki nie wysuną się z kosmyków.

Rano: prosty push – up

Zdejmij wsuwki z włosów. Następnie przeczesz włosy szczotką, by dodać fryzurze puszystości. Jeśli zauważysz odgniecenia zrobione przez spinki, uładź włosy balsamem lub serum wygładzającym. Na koniec utrwal uczesanie lakierem.

Dla kogo:
To fryzura dobra dla kobiet z cienkimi, oklapniętymi włosami. Tak upięte kosmyki unoszą się i tworzą efekt push-up.

Wieczorem: przygotuj spirale

Krok 1

Umyte, wilgotne włosy spryskaj mgiełką nawilżającą. Podziel je na cztery pasma (dwa z przodu i dwa z tyłu). Każde skręć wokół własnej osi, tak by pasemka tworzyły spirale.

Krok 2

Każde skręcone pasmo nawiń na dwa palce, kończąc na wysokości ok. 5 cm od nasady. "Ślimaki" przypnij starannie wsuwkami.

Krok 3

Przy mocowaniu splotów na głowie pamiętaj o tym, by przypiąć je jak najmocniej. Dzięki temu upięcia się nie popsują i nie będą przeszkadzały podczas snu.

Rano: łagodne fale piękne włosy na dzień dobry 3.jpg

Rozpuść włosy. Grzywkę rozczesz palcami, tak aby kosmyki spadały na policzki. Resztę włosów lekko przeczesz grzebieniem z rzadko rozstawionymi zębami. Uważaj przy tym, by nie wyprostować pofalowanych kosmyków. Ułożoną fryzurę spryskaj  sprayem nabłyszczającym.

Dla kogo:
To uczesanie jest dla kobiet z długimi, gęstymi włosami. Świetnie sprawdzi się na włosach niesfornych (kręcących się w różne strony). Fryzura dodaje włosom objętości. 

Wieczorem: zapleć warkocze

Krok 1

Na wilgotnych kosmykach zrób przedziałek (na środku) przez całą głowę. Każdą stronę włosów podziel na trzy równe części. Każde pasmo zwiąż u nasady gumką.

Krok 2

Zaczynając na wysokości czoła, każde pasmo zapleć w warkoczyk. Ważne jest to, by warkoczyk był zapleciony aż po koniuszek. Końcówki zamocuj cieniutką gumką.

Krok 3

Wszystkie warkocze spryskaj sprayem utrwalającym loki. Pomoże to w utrzymaniu ładnego skrętu fal przez cały następny dzień. Lekko podsusz włosy suszarką.

Rano: czesane wiatrem

Po rozpleceniu warkoczy delikatnie rozczesz włosy szczotką. Kosmyki powinny nabrać dużej puszystości. Następnie wydziel po jednym paśmie z lewej i prawej skroni. Lekko skręć obydwa wokół własnej osi i z tyłu zepnij spinką lub zwiąż gumką.

Dla kogo:
To fryzura dla kobiet o włosach sięgających przynajmniej do ramion. Dzięki niej kosmyki wydają się optycznie grubsze i są bardziej puszyste.

Wieczorem: złóż pasmapiękne włosy na dzień dobry 2.jpg

Krok 1

W wilgotne kosmyki wetrzyj piankę mocno utrwalającą. Rozczesz włosy grzebieniem. Potem wydzielaj cieniutkie pasemka. Pierwszy rząd zacznij nad czołem i poprowadź od jednego do drugiego ucha.

Krok 2

Każde pasemko składaj na przemian tak jak wstążkę. Złożony kosmyk zabezpiecz gumką. Im cieńsze pasma, tym drobniejszy będzie skręt loków.

Krok 3

Następne rzędy zaplataj tak, żeby "wstążki" z kolejnych rzędów były ułożone na przemian, tworzyły szachownicę. Dzięki temu unikniesz niezakręconych partii włosów.


Rano: bujny skręt

Po zdjęciu gumek nie rozczesuj włosów grzebieniem czy szczotką. Potrząśnij głową, tak aby kosmyki połączyły się ze sobą. Zrób przedziałek na boku. Za pomocą lekkiego lakieru odsuń włosy z twarzy. Resztę kosmyków po prostu ugnieć palcami i spryskaj płynem do loków, który je podkreśli i utrwali.

Dla kogo:
Jest to fryzura dla kobiet z gęstymi włosami. Optymalna długość kosmyków dla tego uczesania to włosy do ramion.

Opracowanie: Agata Kozielska


Przeczytaj również:

Fryzury na wigilijny wieczór

Elegancko i efektownie

O włos od ideałuDodał(a): Katarzyna Szuwara , Poniedziałek 02.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Zuza77
Odpowiednie kosmetyki to podstawa, ale warto brać pod uwagę również kalendarz księżycowy i właściwie planować podcinanie włosów i nakładanie farby
Dodano: 2012-01-23 13:33:34 Zgłoś nadużycie
madziulexirl
Musze sprobowac!
Dodano: 2012-01-12 02:21:03 Zgłoś nadużycie
olafasola
Super!
Dodano: 2012-01-01 19:31:29 Zgłoś nadużycie
bboybemybaby
do ulubionych! muszę spróbować.
Dodano: 2012-01-01 19:12:20 Zgłoś nadużycie
Qarola
Moje włosy są bardzo niesforne, dlatego codzienie muszę się nieźle nagimnastykować, żeby wyglądały normalnie;)
Dodano: 2011-12-30 09:24:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×